Zamknij

Filip Szeląg: czerwcowa, dobra passa łucznika z Tworoga

14:09, 04.07.2020 | aj
Skomentuj W czerwcu kolejne osiągnięcia sportowe zanotował łucznik z Tworoga, Filip Szeląg. Fot. Archiwum F. Szeląga
REKLAMA

W czerwcu kolejne osiągnięcia sportowe zanotował łucznik z Tworoga, Filip Szeląg. Trzy razy w walce o medale musiał zmierzyć się z kolegą z tego samego klubu A3D Toszek, Łukaszem Przybylskim, który również startuje w kategorii łuków bloczkowych. 

Podczas pierwszej rundy Pucharu Polski w łukach bloczkowych, która 6 i 7 czerwca odbyła się w Więcławicach, niedaleko Krakowa, w kwalifikacjach najlepszy był Łukasz Przybylski, a w strzelaniach zespołowych team A3D Toszek w składzie Łukasz Przybylski, Filip Szeląg i Marcin Szeląg wygrywając wszystkie pojedynki drużynowe, zdobył I miejsce. W ostatnim, finałowym i niezwykle zaciętym pojedynku Łukasz Przybylski zmierzył się z Filipem Szelągiem. Przy wynikach 89:89, 119:119, 147:147 dopiero baraż wyłonił zwycięzcę, którym okazał się Filip Szeląg. 

Koledzy z klubu ponownie zmierzyli się 21 czerwca w Żywcu, podczas XV Pucharu Beskidów. W wyniku strzelań kwalifikacyjnych w konkurencji bloczkowej 50 m, Łukasz Przybylski ustanowił dwa nowe rekordy Polski. Filip Szeląg w tej części zawodów uplasował się na bardzo dobrej III pozycji. Po wygranych wszystkich pojedynkach, obaj łucznicy ponownie spotkali się w finale. Tym razem lepszym wynikiem wykazał się Łukasz Przybylski pokonując Filipa Szeląga 147:144, zdobywając tym samym Puchar Beskidów. 

Po raz trzeci reprezentanci klubu A3D Toszek rywalizowali podczas 37. Międzynarodowego Memoriału Ireny Szydłowskiej w Warszawie, który odbył się między 26 a 28 czerwca. Bardzo dobrze wypadli w kwalifikacjach. W niedzielnych eliminacjach i finałach Łukasz Przybylski wygrał wszystkie pojedynki i wywalczył I miejsce na podium, a Filip Szeląg zajął II miejsce i zdobył srebrny medal. 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz