Zamknij

Julia Bulanda wywalczyła mistrzostwo Polski młodziczek w judo

09:29, 27.12.2020 | aj
Skomentuj Fot. Archiwum prywatne
REKLAMA

Julia Bulanda, reprezentantka GKS Czarni Bytom została mistrzynią Polski młodziczek w judo, w kategorii do 57 kg. 15-latka jest wielokrotną medalistką turniejów o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Od niedawna mieszka w Potępie.

Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w judo odbyły się 12 i 13 grudnia w Poznaniu. Wzięło w nich udział blisko 450 zawodników i zawodniczek. Mistrzostwo Polski to olbrzymi sukces Julii, ale lista jej osiągnięć jest bardzo długa. Trzykrotnie była zwyciężczynią rocznego rankingu Otwartych Mistrzostw Bytomia w Judo – w latach 2016, 2017, 2018. Dwukrotnie została laureatką nagrody prezydenta Bytomia za wybitne osiągnięcia sportowe. W 2019 roku, podczas zakończenia szkoły podstawowej, otrzymała tytuł najlepszego sportowca. 

Julia Bulanda odnosiła sukcesy w zawodach i turniejach w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Holandii, Węgrzech, Czechach, Łotwie i na Słowacji. Trudno wymienić wszystkie jej osiągnięcia, bo na koncie ma 100 medali i pucharów, także w pływaniu wyczynowym. 

Trenuje judo od ponad 10 lat, zaczęła w wieku przedszkolnym. Wieloletnim trenerem Julii jest Krzysztof Gadacz, pochodzący z Tarnowskich Gór. We wrześniu 2019 podczas Międzynarodowego Turnieju Warsow Judo Open doznała poważnej kontuzji – złamała kolec biodrowy. To uniemożliwiło jej start w mistrzostwach Polski młodzików. Pierwszymi zawodami po powrocie do zdrowia były styczniowe Judo Grand Prix Ostrava, na których wywalczyła V miejsce. A w grudniu sięgnęła po upragnione mistrzostwo Polski. 

Julia Bulanda i jej rodzina od niedawna mieszka w Potępie. 15-latka jest absolwentką szkoły podstawowej nr 33 o profilu sportowym w Bytomiu. Obecnie uczy się w Liceum Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych im. św. Dominika Savio w Zabrzu. Ma dobre wyniki w nauce i udziela się jako wolontariusz. Posiada niebieski pas (2 kyu), trenuje dwa razy dziennie przez pięć dni w tygodniu. Z judo zaczyna i kończy dzień. Jej rodzice w większości sami finansują wyjazdy na zgrupowania, strój sportowy, wsparcie specjalistów jak psycholog sportowy czy fizjoterapeuta, dlatego Julii przydałoby się wsparcie sponsorów. 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMASporty zimowe - porównaj ceny
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz