Zamknij
REKLAMA

Tarnowskie Góry. Zawodnik MKS Park Wodny Erik Major ósmy w Europie

08:59, 08.06.2022 | aj
Skomentuj Erik Major. Fot. Archiwum klubu
REKLAMA

Zawodnik MKS Park Wodny Tarnowskie Góry Erik Major wywalczył VIII miejsce podczas rozgrywanych w Portugalii Mistrzostw Europy Juniorów w Pływaniu na Wodach Otwartych. Był to debiut tarnogórzanina na imprezie tej rangi. 

Lepsi od zawodnika MKS Park Wodny okazali się trzej Turcy, trzej Włosi oraz jeden Niemiec. Jak relacjonuje jego trener Tomasz Pąchalski, podczas wyścigu woda miała 19 stopni Celsjusza. Pływacy musieli zmagać się z dużymi falami oraz prądem oceanicznym, który powodował, że poziom wody w  trakcie wyścigu zmienił się o metr wysokości. Eryk dobrze wystartował i utrzymywał się na początku stawki od początku wyścigu.

Pokonanie 5 km składało się z 3 pętli o długości ponad 1600 m oraz 200 m finiszowego odcinka do mety. Po pierwszym okrążeniu oderwała się wiodąca grupa 7 zawodników, która wypracowała około 20 m przewagi. Erik płyną w towarzystwie trzech innych zawodników z Francji, Grecji oraz Hiszpanii. Na ostatnim kole zaatakował aby finalnie dopłynąć do mety jako ósmy junior w Europie. 

 Erik Major jest uczniem ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowskich Górach.  Jego trenerami jest duet szkoleniowców: Tomasz Pąchalski i Sławomir Pąchalski. Tarnogórzanin startuje na dystansach od 50 m do 5 km.

– Od początku szkolimy Erika na wszechstronnego pływaka, który dobrze radzi sobie na różnych dystansach oraz w różnych stylach pływackich. Jest również odporny na stres startowy, bardzo waleczny, dzięki czemu z chęcią podejmuje nowe wyzwania. Start w mistrzostwach Europy oceniamy jako spory sukces, ale nie siadamy na laurach. Dzień po powrocie do Polski wróciliśmy do treningów i dalej przygotowujemy się do dalszej części sezonu – komentują.

W planach są starty w mistrzostwach Polski na basenie i na wodach otwartych. Trenerzy podkreślają, że Erik Major to już czwarty tarnogórzanin, szkolony w MKS Park Wodny, który uczestniczył w mistrzostwach Europy w ciągu ostatnich 7 lat.

– To dla nas potwierdzenie prawidłowo obranego kierunku oraz dobrej pracy, wykonywanej przez cały zespół trenerski pracujący w naszym klubie – stwierdzają. Dodają, że dużym wsparciem są warunki jakie zapewnia im Park Wodny oraz  Urzędu Miasta w Tarnowskich Górach.

[ZT]36429[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

WodaWoda

2 0

A propos wody: Od niedawna bardzo pogorszyla sie jakosc wody w Tarnowskich Gorach. Woda jest tak mocno "zakamieniona", ze doslownie zatyka czajniki, osad jest na rurach i kaloryferach, a najgorsze jest to, ze w dluzszym czasie negatywnie wplywa na stan zdrowia nerek. PWiK Veolia musi zaczac stosowac filtry, albo zmienic ujecie wody dla centrum miasta. 16:13, 08.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%