11 medali Spartan Team Kalety podczas mistrzostw Polski. Świetny występ Matyldy Podolskiej i Agaty Gozdek

11:40, 03.10.2023 aj Aktualizacja: 11:43, 03.10.2023
Skomentuj Drużyna Spartan Team Kalety świetnie wypadała podczas Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych (OCR). Fot. Archiwum klubu Drużyna Spartan Team Kalety świetnie wypadała podczas Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych (OCR). Fot. Archiwum klubu

Drużyna Spartan Team Kalety świetnie wypadała podczas Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych (OCR). Zawodnicy zdobyli aż 11 medali.

Mistrzostwa Polski odbyły się na przełomie września i października w Stalowej Woli. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 3 km, 12 km i 400 m. Dla najmłodszych przewidziano osobną formułę.

Złote medale zdobyli: Franciszek Świder (7-8 lat),  Julia Marzec (11-12 lat, oboje dystans 1 km), Tomasz Rajnich (13-17 lat, 3 km juniorzy) i Piotr Gabryś (18-24 lata, 3 km).

Srebro wywalczyli: Maksymilian Budny (13-17 lat, 12 km), Agata Gozdek (juniorki, 400 m i kobiety 400 m). Brązowe krążki zdobyli Matylda Podolska (3 km, juniorki i 400 m kobiety), Natalia Budny (13-17 lat, 12 km),  Tomasz Rajnich (juniorzy, 400 m).

Sensacją był udział Matyldy Podolskiej i Agaty Gozdek w finale mistrzostw Polski OCR na dystansie 400 m kobiet. Wywalczyły dwa medale - brąz i srebro.

– Nasze juniorki wyprzedziły topowe zawodniczki i awansowały do finału kobiet, gdzie zdobyły medale. Zawodnicy i zawodniczki Spartan Team dosłownie rozbili bank. Te 11 medali przypieczętowało naszą długą drogę. Cieszą też wyniki pozostałych reprezentantów, którzy dobrze pobiegli, ale uplasowali się poza podium - komentuje Karol Nowakowski prowadzący Spartan Team Kalety

Mistrzostwa Polski w Stalowej Woli są symbolicznym zamknięciem sezonu. Karol Nowakowski mówi, że październik to miesiąc tzw. roztrenowania. Wciąż w planach są starty, ale już nie wiążące się z taką presją, jak w ostatnich tygodniach. Przypomnijmy, że drużyna Spartan Team Kalety brała udział w mistrzostwach Europy i świata w biegach OCR.

W listopadzie zawodnicy wracają do treningów i zaczynają przygotowania do kolejnego sezonu.

- Chciałbym podziękować sponsorom, którzy umożliwili nam udział w tych ważnych imprezach oraz rodzicom - za wsparcie i poświęcenie. Dzięki temu możemy realizować założone cele - podsumowuje Karol Nowakowski.