Tarnowskie Góry. Zuzanna Krain wicemistrzynią Śląska

12:00, 22.11.2023 aj
Skomentuj Zuzanna Krain Fot. Archiwum klubu Zuzanna Krain Fot. Archiwum klubu

Zuzanna Krain z Tarnowskich Gór, zawodniczka KWS KLIF Tarnowskie Góry, została wicemistrzynią Śląska podczas mistrzostw Śląska we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Tytuł wicemistrza wywalczył Paweł Klimek, a brązowy medal zdobył Łukasz Zosgórnik. Cała trójka startowała w kategorii młodzików.

Mistrzostwa odbyły się 19 listopada w Gliwicach.

Zuzanny Krain jest uczennicą klasy ósmej w Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnowskich Górach. W KWS KLIF Tarnowskie Góry trenuje od 2019 roku.

W tym roku ze względu na sporo szkolnych wyzwań trenuje trzy razy w tygodniu, do tego ma jedno spotkanie z trenerem personalnym.

Wcześniej były to 4 treningi w tygodniu po dwie godziny i do tego zawody w czasie weekendów.

Jak podkreślają jej rodzice wspinaczka uczy się odporności na stres, wyznaczania długoterminowych celów, pokonywania własnych ograniczeń.