Emil Czech z Tarnowskich Gór i Marta Staszczyszyn z Kamieńca z medalami mistrzostw Polski

12:00, 19.03.2024 aj Aktualizacja: 12:45, 19.03.2024
Skomentuj Marek Pisarski, Emil Czech i Julia Sokoła. Fot. Archiwum klubu Marek Pisarski, Emil Czech i Julia Sokoła. Fot. Archiwum klubu

Emil Czech z Tarnowskich Gór i Marta Staszczyszyn z Kamieńca zajęli III miejsca podczas Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10 w szachach.

Zmagania odbyły się między 9 a 17 marca w Jastrzębiej Górze. Klub Szachowy TG Mat z Tarnowskich Gór reprezentowali Marek Pisarski, Emil Czech i Julia Sokoła.

Emil Czech wywalczył brązowy medal. W 9 partiach zdobył 6,5 pkt., co przełożyło się na awans o 118 miejsc w rankingu FIDE. Zdobył normę na pierwszą kategorię szachową.

Marek Pisarski awansował w rankingu FIDE o 29 miejsc i zakończył turniej na 43. pozycji, awansując o 8 lokat względem listy startowej.

W grupie dziewcząt Julia Sokoła ze zdobytym cennym doświadczeniem zakończyła turniej na 55. miejscu, uzyskując 3,5 pkt. w 9 partiach.

Warto dodać, że bardzo udany występ zanotowała Marta Staszczyszyn z UKS Sokół Zbrosławice, która również zajęła III miejsce. Zdobyła 7 punktów.

Marta w ubiegłym roku została powołana przez Polski Związek Szachowy do polskiej kadry juniorów. Od 2021 r. jest w kadrze śląskiej.