Zamknij

Tarnowskie Góry. Matylda Podolska po sukcesach w kraju i w Europie ma szansę na start w mistrzostwach świata

17:00, 17.04.2024 aj Aktualizacja: 08:51, 18.04.2024
Matylda Podolska. Fot. Archiwum prywatne Matylda Podolska. Fot. Archiwum prywatne

Matylda Podolska z Tarnowskich Gór, zawodniczka Spartan Team Kalety, ma możliwość startu w mistrzostwach świata w biegach z przeszkodami. Zawody odbędą się w tym roku w Stanach Zjednoczonych, w Kalifornii.

Matylda Podolska ma 15 lat. Uczy się w liceum i od 4 lat trenuje biegi z przeszkodami OCR. Mimo młodego wieku ma już sporo sukcesów na koncie.

Zajęła III miejsce podczas mistrzostw Polski 2023 OCR na 400 metrów w kategorii kobiet, była też trzecia podczas tych zawodów na dystansie 3 km w kat. 13-15 lat. Zdobyła II lokatę podczas European Championship NINJA w kat. 15-17 lat.

Podczas mistrzostw Europy w Płocku, zajęła II miejsce w kat. 15-17 lat. To dało jej możliwość startu podczas mistrzostw świata, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych.

Ze względu na wysokie koszty jakie wiążą się z tym wyjazdem, tarnogórzanka prosi o wsparcie. Liczy się każda złotówka.

Wpłaty można dokonywać na rachunek: Stowarzyszenie Klub Sportowy Spartan Team w Kaletach z dopiskiem "Matylda Podolska-cele statutowe" na numer konta 59 1140 2004 0000 3002 8249 8706.

Kwalifikacje na mistrzostwa świata zdobyli też Agata Gozdek i Franciszek Świder. Oboje są mieszkańcami kalet i również potrzebują wsparcia.