Kola Team Tarnowskie Góry: medale, rekordy, mistrzowie i nowe wyzwania

14:13, 17.06.2024 aj Aktualizacja: 14:13, 17.06.2024
Świetny występ całej ekipy. Fot. Archiwum M. Kowalika Świetny występ całej ekipy. Fot. Archiwum M. Kowalika

Mikołaj i Katarzyna Kowalikowie mają kolejny duży sukces na koncie, tym razem jako trenerzy. Szkoleni przez małżeństwo zawodnicy i zawodniczki Kola Team Classic świetnie wypadli podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Weteranów w Trójboju Siłowym Klasycznym.

Zmagania odbyły się 15 i 16 czerwca w Warszawie. Kola Team Classic reprezentowała mocna, bo aż 9-cio osobowa ekipa: 6 kobiet, 3 mężczyzn. Dla czworga zawodników był to debiut na zawodach tej rangi. Jak się zresztą okazało - bardzo udany. Warto też dodać, że w gronie kilkudziesięciu startujących w mistrzostwach weteranek, aż 6 reprezentowało Tarnowskie Góry.

Debiutantka Gabriela Kokott-Drzyzga, która na co dzień jest dziennikarką Radia Piekary, w kat. W1 do 47 kg ustanowiła pierwsze w tej kategorii wiekowej i wagowej rekordy Polski - podniosła 180 kg i wywalczyła złoty medal. Magda Gładysz w kat. W1 do 63 kg zajęła II miejsce i zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski. W W1 do 69 kg świetnie poszło kolejnym debiutantkom - Anna Włodarczyk została mistrzynią Polski, Anna Romańska – wicemistrzynią.

Anna Włodarczyk jest dziennikarką Radia Silesia. – Rozpoczęła treningi po tym, jak byłem gościem w jej programie – mówi Mikołaj Kowalik.

W W2 złote medale wywalczyły Elżbieta Ferdynus - w kat. do 57 kg i Justyna Koszuta - w kat. do 69 kg.

– Ireneusz Franusik, nasz utytułowany zawodnik m.in. wicemistrz Europy, startował w W3 do 74 kg. Poszło mu świetnie, zdobył tytuł mistrza Polski i kwalifikacje na mistrzostwa świata, które odbędą się w RPA –  podkreśla Mikołaj Kowalik.

Tomasz Dębicki w W2 do 83 kg w boju wyciskanie na ławce leżąc dwa razy pobił rekord Polski i ostatecznie zdobył wicemistrzostwo kraju. Debiutant Szymon Skibiński w W1 i kat. wagowej 125 kg plus również zdobył srebrny medal.

Katarzyna Kowalik na początku maja wywalczyła srebro na Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym sprzętowym.

– Na razie odpuszcza sezon w sportach siłowych. Przed nią kolejne wyzwanie. Międzynarodowa Federacja Kulturystyki i Fitnessu czyli IFBB dopuściła wreszcie kategorię 50 plus kobiet w mistrzostwach bikini fitness. Kasia wraca do sportów sylwetkowych. W październiku czekają ją eliminacje w Polsce, a w grudniu mamy nadzieję na udział w mistrzostwach świata w Tokio - zapowiada Mikołaj Kowalik.