Spartan Team Kalety na mistrzostwach Europy. Zawodnicy byli w czołówce

17:22, 24.06.2024 aj Aktualizacja: 12:21, 25.06.2024
Spartan Team Kalety.  Fot. Archiwum klubu Spartan Team Kalety. Fot. Archiwum klubu

Drużyna Spartan Team Kalety w połowie czerwca brała udział w mistrzostwach Europy w biegach z przeszkodami. Reprezentanci klubu zakończyli zmagania w ścisłej czołówce najlepszych zawodników.

Mistrzostwa odbyły się we włoskiej Folgarii.

- Każdy z zawodników dał z siebie wszystko, walcząc z trudnymi przeszkodami i własnymi ograniczeniami. Jesteśmy z nich ogromnie dumni. Wszyscy pokazali duży progres względem wyników z ubiegłego roku, wielokrotnie ocierając się o podium i plasując się wśród najlepszych zawodników w Europie. Zadanie nie było łatwe – w każdej kategorii wiekowej startowało wielu świetnych sportowców z Europy dlatego wyniki naszych reprezentantów są tym bardziej satysfakcjonujące - podsumowali trenerzy Karol Nowakowski i Dawid Świder.

Formuła SHORT (3 km + przeszkody)

• Julia Marzec zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni Europy w kategorii 12-13 lat.
  • Julia Świder zajęła 7. miejsce w tej samej kategorii.
  • Wiktoria Musik uplasowała się na 10. miejscu.
  • Agata Gozdek zdobyła 5. miejsce, Matylda Podolska zajęła 8. miejsce, a Natalia Budny uplasowała się na 12. miejscu. w kategorii 14-15 lat
  • Patrycja Musik zdobyła 5. miejsce w kategorii 16-17 lat.
  • Maksymilian Budny zajął 7. miejsce, a Tomasz Rajnich 9. miejsce w tej samej kategorii.

Dystans STANDARD (12 km + przeszkody)

• Maksymilian Budny zajął 4. miejsce, tuż za podium.
  • Patrycja Musik zdobyła 5. miejsce.
  • Tomasz Rajnich zakończył rywalizację na 14. miejscu.

Tor krótki OCR100

• Agata Gozdek w kategorii YOUTH po fenomenalnej walce dotarła aż do półfinałów, zdobywając bardzo wysokie 4. miejsce.
  • Julia Marzec i Matylda Podolska awansowały do TOP 16 zawodniczek tej samej kat.

Formuła COMPETITIVE (8 km + przeszkody)

W kategorii do lat 16, Julia Marzec z koleżankmi z innych klubów Olą Szojdą i Zuzią Bagdzińską zdobyły 2. miejsce.

W tej samej kategorii Julia Świder, Natalia Budny i Wiktoria Musik stanęły na 3. miejscu na podium.

W formule MIX na równi z dorosłymi wystartowali: Patrycja Musik, Tomasz Rajnich i Maksymilian Budny, zajmując 18. miejsce.

W zawodach uczestniczyli także Martyna Marzec i Franciszek Świder, którzy pokazali wolę walki i zdobyli nowe doświadczenia.

Drużyna Spartan Team Kalety dziękuje wszystkim – rodzinom, przyjaciołom, trenerom i sponsorom, dzięki którym ten wyjazd był możliwy.