Nasi na igrzyskach. 57 sekund i 1/8 finału. Co dalej?

15:05, 01.08.2024 esp Aktualizacja: 19:38, 01.08.2024
Na olimpijskiej arenie w Paryżu zaprezentowała się judoczka z Bytomia Beata Pacut-Kłoczko. Fot. Archiwum UM Bytom Na olimpijskiej arenie w Paryżu zaprezentowała się judoczka z Bytomia Beata Pacut-Kłoczko. Fot. Archiwum UM Bytom

Dziś na olimpijskiej arenie w Paryżu zaprezentowała się judoczka z Bytomia Beata Pacut-Kłoczko.

Bytomianka startowała w kategorii do 78 kilogramów. Szybko uporała się z pierwszą rywalką Ange Niragirą z Burundi. Pokonała ją przez ippon po 57 sekundach walki.

W ten sposób Beata Pacut-Kłoczko, zawodniczka GKS Czarni Bytom, awansowała do 1/8 finału.

W pojedynku o ćwierćfinał naprzeciw zawodniczki z Bytomia stanęła rozstawiona Holenderka Guusje Steenhuis, czterokrotna medalistka mistrzostw świata. Tu już niestety nasza judoczka zaliczyła przegraną i pożegnała się z igrzyskami olimpijskimi w Paryżu.

Jak podkreślają komentatorzy, pojedynek o ćwierćfinał był zacięty. Przez 5 minut żadna z zawodniczek nie była w stanie wykonać akcji punktowych.

W dogrywce Polka otrzymała drugie ostrzeżenie za pasywność. Ostatecznie Steenhuis wykonała dobry rzut, po którym przytrzymała naszą reprezentantkę na macie przez 10 sekund i wygrała.

Martyna Stach z Piekar jest 3. łuczniczką w kraju!