Zamknij

Mistrzowie Śląska w szachach szybkich: Emil Czech i Marta Staszczyszyn

13:58, 01.10.2024 aj Aktualizacja: 14:08, 01.10.2024
Emil Czech z Klubu Szachowego TG Mat i Marta Staszczyszyn z UKS Sokół Zbrosławice. Fot. Archiwum klubów Emil Czech z Klubu Szachowego TG Mat i Marta Staszczyszyn z UKS Sokół Zbrosławice. Fot. Archiwum klubów

Emil Czech z Klubu Szachowego TG Mat i Marta Staszczyszyn z UKS Sokół Zbrosławice zostali mistrzami Śląska juniorów w szachach szybkich.

Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Szybkich w kategoriach wiekowych U-8 i U-10 odbyły się pod koniec września w Ustroniu. Marta Staszczyszyn z Kamieńca po bardzo dobrej grze pewnie sięgnęła po tytuł mistrzyni Śląska do lat 10.

W tej samej kategorii wiekowej mistrzem Śląska został tarnogórzanin Emil Czech. Zakończył zmagania z wysokim wynikiem 8,5 pkt. na 9 pkt. możliwych do zdobycia, wyprzedzając drugie miejsce aż o dwa punkty.

Jego klubowi koledzy również mają powody do zadowolenia. Marek Pisarski zajął IV miejsce z wynikiem 6,5 pkt. Cezary Szeliga już w pierwszej rundzie pokonał faworyta do tytułu, zawodnika trzecim numerem startowym. Ostatecznie zajął XV lokatę.

Złoty medal zdobyła również siostra Marty Staszczyszyn - Aleksandra, w kategorii do lat 8.

Świerklaniec. Można sobie kupić autobus. Cena od...