Tarnowskie Góry. Świetna passa drużyn Koszykarskiego Klubu Sportowego

13:37, 14.10.2024 aj Aktualizacja: 13:52, 14.10.2024
Drużyna KKS U-15. Fot. Archiwum klubu Drużyna KKS U-15. Fot. Archiwum klubu

Drużyny reprezentujące Koszykarski Klub Sportowy Tarnowskie Góry mają za sobą bardzo udany tydzień i serię zwycięstw.

[FOTORELACJA]29596[/FOTORELACJA]

Grająca w II lidze mężczyzn drużyna seniorów KKS Tarnowskie Góry zmierzyła się z UJK Kielce Koszykówka. Prawie cały mecz tarnogórzanie przegrywali i pod koniec III kwarty przeciwnicy z Kielc wygrywali 67:47. Dzięki żywiołowemu dopingowi kibiców w IV kwarcie KKS zaczął nadrabiać straty i zdołali zmienić wynik spotkania na swoją korzyść. Dzięki zwycięstwu w ostatniej części 34:11 ostatecznie KKS pokonał UJK Kielce 81:78.

Zespół KKS-u grający w III lidze odnotował pierwsze zwycięstwo w tym sezonie - wygrał 77:73 z MCKiS Jaworzno, po bardzo wyrównanym meczu.

Drużyna U-15, która w ubiegłym sezonie zdobyła tytuł wicemistrzów Śląska, po trudnym i wyczerpującym meczu z UKS MOSM Bytom odniosła trzecie z rzędu zwycięstwo w lidze (87:75).

W ubiegłym tygodniu na wyjazdowych meczach debiutowały drużyny dziewcząt oraz chłopców w kategorii wiekowej U-12 i były to bardzo udane występy. Dziewczyny początkowo zestresowane debiutem w lidze, popełniały trochę błędów, ale na szczęście szybko udało się im wypracować przewagę. Drugi mecz to walka o każdy centymetr boiska i wygrana jednym punktem.

Chłopcy rozegrali dwa spotkania: z AK KS Pogoń Ruda Śląska oraz Stars Gliwice i oba wygrali.