Zamknij

Posadzili drzewa. Co jeszcze czeka nas podczas tegorocznej Eko Krainy?

11:36, 24.09.2020 | J.M.
Skomentuj Tegoroczna Eko Kraina odbywa się pod hasłem Czas na Las! Jednym z punktów imprezy była akcja sadzenia drzew. Fot. Jarosław Myśliwski
REKLAMA

Tegoroczna Eko Kraina odbywa się pod hasłem Czas na las! Jednym z punktów imprezy była akcja sadzenia drzew. W środę, 23 września, przed filią Tarnogórskiego Centrum Kultury w Opatowicach posadzono m.in. wierzby, leszczyny, korkowce amurskie, karagany i jarzębiny.

Drzewa posadzili: przewodniczący Rady Miejskiej Adrian Wolnik, dyrektor Muzeum - Beata Kiszel, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Piotr Korab w imieniu burmistrza Arkadiusza Czecha, Ryszard Wasilewski ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej w imieniu prezesa Zbigniewa Pawlaka, Joanna Trębaczewska - szefowa Opatowickiego Koła Gospodyń, Magdalena Lejman z Tarnogórskiego Centrum Kultury w zastępstwie dyrektor Ewy Trojan, przedstawiciel redakcji "Gwarka". Każde z drzewek otrzymało imię swojego patrona.

Co jeszcze w programie Eko Krainy?

24 września w TCK  o godz. 14 odbędzie się akcja artystyczna dziergane graffiti prowadzona przez Annę Osadnik, o godz. 18 wykład dr. Michała Spurgiasza o symbolice i znaczeniu drzew w kulturach przedchrześcijańskiej Europy, a o godz. 19.30 - film "Był sobie las".

Trwa konkurs na imię dla dębu rosnącego przy TCK, propozycje można wysyłań na adres mailowy [email protected] Jego rozstrzygnięcie zaplanowano na 25 września o godz. 18. Godzinę później będzie wernisaż wystawy Natalii Rybki "Obszar wspólny/obszar własny", a o godz. 20 wykład przyrodnika i podróżnika Piotra Horzeli "Las jest w nas".

Jedno z ostatnich wydarzeń w ramach Eko Krainy to plener fotograficzny w Segiecie "Chodź z nami do lasu!" – 26 września, godz. 9. Trzeba zabrać swój sprzęt. Natomiast 27 września w godz. 10-13, a w razie złej pogody 15-18, będzie spacer edukacyjno-przyrodniczy po Zespole Pałacowo-Parkowym w Brynku oraz warsztaty tworzenia zielo-drzewników. Zajęcia poprowadzi Tadeusz Kiedrzyn. Dojazd we własnym zakresie, należy zabrać własne sekatory.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

[ZT]28007[/ZT]

 

(J.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz