Na zwiedzanie Pałacu w Rybnej i okolic można się wybrać 28 czerwca. Podczas wycieczki prezentowane będą wątki książki Kamila Łysika – Mrok Hannowaldu.
[ZT]61946[/ZT]
Trasa wycieczki będzie obejmowała wnętrze pałacowe, gdzie odbędzie się krótka historyczna rozmowa historyka i autora opowiadania (osoba realnego historyka jest równocześnie postacią opowiadania, choć pod zmienionym nazwiskiem). Następnie przewodnik poprowadzi uczestników do parku, prezentując jednocześnie architekturę pałacu. Kolejny punkt wycieczki obejmuje spacer do pobliskiego lasku, gdzie znajdowały się groby rodziny von Koschuetzki, z prezentacją aktorską dziennikarki prowadzącej śledztwo.
Chętni do udziału w bezpłatnej wycieczce mogą zarezerwować miejsca poprzez system internetowy, który zostanie udostępniony na stronach Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach.
Oprowadzania rozpoczynają się o godz. 9, 10.30, 12, 13.30, 15 i 16.30.
Czytaj także: