Ubiegłoroczny bieg w śmiesznym przebraniu. Fot. Katarzyna Majsterek
Po raz trzeci pobiegną w Świerklańcu w… śmiesznych przebraniach. Tym razem jednak wydarzenie zyska zupełnie nowy wymiar.
Już pod koniec stycznia wszyscy chętni znów będą mogli wziąć udział w Biegu w Śmiesznym Przebraniu. Tegoroczna edycja organizowana jest po raz trzeci, ale – jak zapowiadają organizatorzy – będzie wyjątkowa. Pretekstem do spotkania jest finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a skala wydarzenia będzie znacznie większa niż w latach ubiegłych.
– W tym roku idziemy o krok dalej. Wspólnie z Urząd Gminy Świerklaniec organizujemy oficjalny Finał WOŚP w Świerklańcu, dlatego atrakcji będzie zdecydowanie więcej niż sam bieg – zapowiada w imieniu organizatorów Krzysztof Bergier z Tarnogórskiego Stowarzyszenia Obywatelskiego i jednocześnie tarnogórski radny miejski.
Na uczestników i mieszkańców czeka bogaty program artystyczny. Na scenie wystąpią zespoły 2StronaEkranu, LAB, BWH, a także Sebastian Nowak – sekretarz gminy Świerklaniec – ze swoim zespołem. Organizatorzy zadbali również o atrakcje dla całych rodzin: przewidziano strefy zabaw, stoiska edukacyjne, wspólne ognisko oraz licytacje przedmiotów na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Bieg w śmiesznym przebraniu to propozycja dla wszystkich – liczy się dobra zabawa, kreatywność i chęć wsparcia szczytnego celu, a nie sportowy wynik. Organizatorzy zachęcają do udziału zarówno biegaczy, jak i osoby, które po prostu chcą spędzić czas w dobrej atmosferze.
– Serdecznie zapraszam do rejestracji i do zobaczenia pod koniec stycznia w Świerklańcu – dodaje radny.
Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz zapisów dostępne są na stronie stowarzyszenieobywatelskie.pl/wosp.
A tak bieg wyglądał w ubiegłym roku:
[FOTORELACJA]29968[/FOTORELACJA]
[ZT]67515[/ZT]
[ZT]67483[/ZT]
Lubliniec. Kochanowice. Oszukiwali seniorów, jest akt oskarżenia