Zamknij

13:43, 14.05.2020

Rezerwat przyrody Jeleniak Mikuliny obok miejscowości Piłka (gmina Koszęcin) to propozycja na weekendowy, popołudniowy wypad. Łatwo tu dojechać rowerem - od strony Koszęcina, jak i Kokotka i Pustej Kuźnicy. Z kolei samochód można zostawić w Piłce i wybrać się na dłuższy pieszy spacer. 

Rezerwat Jeleniak Mikuliny o powierzchni liczącej 120 ha utworzono w 1957 roku. Celem było zachowanie śródleśnego torfowiska z pierwotną roślinnością, zarazem miejsca lęgowego żurawi. Miejsce jest wyjątkowe – groble porastają stare sosny i dęby, obok znajdują się dwa płytkie stawy – Jeleniak i Mikuliny, torfowiska, bagna i podmokłe łąki. Całość otacza las. Stawy są miejscem występowania gatunków chronionych, takich jak zimorodek, bąk, błotniak stawowy i samotnik. Rezerwat jest również siedliskiem rzadkich gatunków roślin bagiennych i torfowiskowych.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz