Zamknij
23:20, 26.06.2020

Zapowiedzi o gwałtownych burzach w naszym regionie sprawdziły się. Od piątkowego popołudnia strażacy dostają wezwania dotyczące interwencji związanych właśnie z burzami.

[AKTUALIZACJA, 27.06, godz. 9.40]

Kolejne podtopienia w Tworogu, Urząd Gminy dziękuje miejscowych jednostkom OSP za pomoc mieszkańcom.

Zdjęcia z akcji prezentuje też OSP Świętoszowice, w ostatnich dniach nieraz interweniowała w związku z deszczową pogodą.

***

Na przykład OSP Pniowiec usuwała drzewo powalone na jezdnię.

Trudna sytuacja w Rusinowicach w gminie Koszęcin – zalane ulice i budynki. Jedna z interwencji była przy ul. 1 Maja, druhowie z OSP Rusinowice i OSP Sadów pompowali wodę m.in. z zalanych posesji i sklepu.

Druhowie z OSP Kochcice interweniowali w swojej miejscowości na ul. Tartacznej 2 razy – najpierw był powalony konar drzewa, potem zabezpieczenia uszkodzonego fragmentu jezdni .

Na profilu Lubliniecki 998 czytamy, że do godz. 22 zanotowano 14 interwencji zastępów straży pożarnych w powiecie lublinieckim związanych z burzami, to głównie zalane posesje, budynki, powalone drzewa i złamane konary.

Strażacy wciąż wyjeżdżają na kolejne interwencje. To nie będzie spokojna noc.

Zdjęcia: OSP Sadów, OSP Pniowiec, OSP Kochcice, OSP Świętoszowice, UG Tworóg, OSP Woźniki, OSP Boruszowice Hanusek, OSP Florian Strzybnica, OSP Połomia

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz