Zamknij
21:40, 09.10.2020

Ares i Byk, psy ratownicze z 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęły szkolenia w ramach Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej K9 WOT. Pierwsze zajęcia były na początku października w lesie w Gliwicach i w pustostanie koło hałdy popłuczkowej w Tarnowskich Górach.

Z przewodnikami psów podpisano już kontrakty i wcielono je do wojska. Ares i Byk są więc certyfikowanymi psami ratowniczymi. Po szkoleniu w Tarnowskich Górach czekają ich kolejne, które odbędą się w najbliższe weekendy.

– To nie jest tak, że gdy pies zda egzaminy dopuszczające go do akcji, to nie musi się już szkolić. Zwierzę i jego przewodnik cały czas się uczą i rozwijają. Do szkolenia staramy się pozyskiwać najlepszych instruktorów, którzy jednocześnie też są przewodnikami w grupach poszukiwawczo-ratowniczych – podkreśla koordynator projektu Monika Ligejka.

Docelowo w skład GPR K9 WOT ma wchodzić dowódca, trzech planistów, sześciu nawigatorów, sześciu przewodników z psami oraz profiler. Przewodnicy z województwa śląskiego, którzy chcą dołączyć do grupy mogą się zgłaszać  mailowo – [email protected] Pod tym adresem udzielane są też odpowiedzi na dodatkowe pytania.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz