Zamknij
11:04, 07.05.2023

6 maja w Bytomiu, na rynku, świętowano Dzień Strażaka. Mieszkańcy zobaczyli widowiskowe pokazy, posłuchali o specyfice pracy strażaka oraz dostali rady dotyczące bezpieczeństwa. 

W programie wydarzenia był pokaz gaszenia pożaru płonącego oleju, pokaz sprzętu ratownictwa technicznego i drogowego, prezentacja wyposażenia i samochodów jednostek OSP z Bytomia.

Strażacy zaprezentowali również zasady zachowania podczas pożarów i wypadków samochodowych. W prezentacji wzięli udział druhowie z trzech bytomskich jednostek ochotniczej straży pożarnej - OSP Górniki, OSP Stolarzowice i OSP Sucha Góra.

W Bytomiu nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa ponad 250 strażaków. 150 w ochotniczych zastępach (w tym około 100 z uprawnieniami do czynnego udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych) oraz 110 zawodowych strażaków.

W zeszłym roku bytomscy strażacy PSP i OSP wyjeżdżali do 2772 akcji, pomagali i organizowali pomoc dla uchodźców z Ukrainy, brali udział w wielu pokazach i spotkaniach propagujących zasady ochrony przeciwpożarowej.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
Pływacy z Tarnowskich Gór na PGE Grand Prix Pucharu Polski
zobacz fotorelację
Wróciły z medalami i wyróżnieniami
zobacz fotorelację
Płynęli przez całą noc! Otyliada za nami
zobacz fotorelację
OSP Florian Strzybnica ma nowe władze
zobacz fotorelację
Podsumowali rok, pożegnali prezesa
zobacz fotorelację
Tarnowskie Góry, Hiszpania. Sukces naszych tancerek!
zobacz fotorelację
Tarnowskie Góry. Koszykarki ze Staszica w półfinale
zobacz fotorelację
Miniaturowe kolejki na Dworcu Kultury. Zobaczcie zdjęcia
zobacz fotorelację
Zakłady Chemiczne. Są wyniki badań. Co dalej?
zobacz fotorelację
Nakielskie damy. Co o nich wiemy?
zobacz fotorelację

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwarek.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz