Zamknij
11:37, 19.06.2025

W Boże Ciało ulicami Tarnowskich Gór przeszła procesja eucharystyczna. 

Procesja wyrusza raz z kościoła pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła i zmierza do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Pokoju, a w następnym roku idzie w odwrotnym kierunku. Tym razem zaczęła się w Konwikcie i od razu przy ul. Powstańców Śląskich był pierwszy ołtarz. Kolejny ustawiono u zbiegu ulic Opolskiej i Cebuli, dwa następne na rynku.

Dlaczego zawsze są cztery ołtarze? To nawiązanie do czterech Ewangelii oraz czterech stron świata, na które powinna być głoszona.

Gdy procesja zatrzymywała się przy ołtarzach, przy każdym odczytywano fragment jednej z Ewangelii. Potem była modlitwa: dziękczynna, przebłagalna, o błogosławieństwo dla mieszkańców Tarnowskich Gór i miejsc ich pracy.

Następnie procesja ruszała dalej, by ostatecznie dotrzeć do kościoła pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
OSP Florian Strzybnica ma nowe władze
zobacz fotorelację
Podsumowali rok, pożegnali prezesa
zobacz fotorelację
Tarnowskie Góry, Hiszpania. Sukces naszych tancerek!
zobacz fotorelację
Tarnowskie Góry. Koszykarki ze Staszica w półfinale
zobacz fotorelację
Miniaturowe kolejki na Dworcu Kultury. Zobaczcie zdjęcia
zobacz fotorelację
Zakłady Chemiczne. Są wyniki badań. Co dalej?
zobacz fotorelację
Nakielskie damy. Co o nich wiemy?
zobacz fotorelację
Alert 24. Po co była wycinka pięknego bzu?
zobacz fotorelację
Zwierzęta w szpitalu. Dobry pomysł?
zobacz fotorelację
Świetny start naszej uczennicy i reszty ekipy z Brynka
zobacz fotorelację