Zamknij
11:44, 05.08.2025

Działo się na sobotnim festynie sołectwa Żyglin-Żyglinek, który odbył się w sobotę. Były występy na scenie i inne atrakcje oraz zbiórka dla małej miasteczkowianki Julki Rudawskiej, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa.

Sołtys Piotr Musialik dziękuje za pomoc w organizacji festynu m.in. Orkiestrze Dętej Sołectwa Żyglin i Żyglinek, OSP Żyglinek, LKS Żyglin, pracownikom Centrum Sportu i Rekreacji w Miasteczku Śląskim oraz wszystkim, którzy pomagali przy rozkładaniu i składaniu ław, stołów i namiotów.

Brawa należą się też organizatorom zbiórki dla Julki Rudawskiej i darczyńcom. Udało się zebrać prawie 20 tys. zł. Z tego 15 tys. zł przekazała firma Domgos 2.

- Julka wie, że nie jest sama, a my – że jesteśmy częścią społeczności, która potrafi jednoczyć się w najważniejszych momentach – zaznaczają organizatorzy zbiórki.

Czytaj też: Gala psów nie tylko rasowych [ZDJĘCIA]

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
Porządkują dziki parking przy zalewie. Będzie płatny
zobacz fotorelację
Powrót do lat 70. Pokaz mody w Plastyku
zobacz fotorelację
Jaką szkołę wybrać? Ósmoklasiści decydują
zobacz fotorelację
Strażacy podsumowali rok. Komendant dziękuje druhom
zobacz fotorelację
Repty Śląskie. Nie tylko krzyż jest w opłakanym stanie
zobacz fotorelację
Z Tarnowskich Gór do Panamy. Fotograficzna opowieść
zobacz fotorelację
Wielobój Sołectw w Zbrosławicach. Turniej darta
zobacz fotorelację
Nasi uczniowie mieli gości z Francji
zobacz fotorelację
Młodzi sportowcy nagrodzeni! Uroczystość w pałacu
zobacz fotorelację
Tarnowskie Góry. Trwają targi edukacyjne w Chemiku
zobacz fotorelację