Gwarki, Tarnowskie Góry. Jarmark rękodzieła i stoiska różnych stowarzyszeń są w tym roku w nowym miejscu. Niestety, niewiele było o tym informacji i klientów jest mniej niż zwykle.
Stoiska z rękodziełem można znaleźć wzdłuż ul. Piastowskiej - przy pl. Wolności i na pl. Synagogi. Ta druga lokalizacja wzbudza szczególne wątpliwości. Zwłaszcza że część wystawców dostała do wyboru rynek albo pl. Wolności. Ta pierwsza lokalizacja tuż przed Gwarkami została jednak zamieniona na pl. Synagogi.
Wystawcy nie ukrywają, że na pl. Synagogi dociera zdecydowanie mniej osób. Niby jest w centrum, ale dla wielu dawne targowisko zdecydowanie nie kojarzy się z Gwarkami. A informacji o zmianie lokalizacji jarmarku rękodzieła zdecydowanie brakuje.
Szkoda, bo można tam znaleźć ciekawe rzeczy stworzone przez rękodzielników. Są też stoiska społeczników, którzy w Gwarki mają szanse co nieco zarobić na swoją działalność.
Uwagę zwraca np. Tarnogórska Szafa Społeczna z rękodziełem tarnogórzan, ciastem i… ścianką do zdjęć wytapetowaną starymi wydaniami Gwarka.
Stowarzyszenie LePsie Życie, pomagające zwierzakom w schronisku w Miedarach, ma piękną kolekcję przedmiotów z motywami tarnogórskimi. Swoje stoisko ma też azyl Cichy Kąt.
Warto odejść nieco od rynku i zajrzeć zarówno na ul. Piastowską, jak i pl. Synagogi.
Czytaj też: Gwarki 2025. Ile kosztują karuzele?