Fotorelacje

Zamknij
18:21, 20.12.2025

Na Małym Rynku w Kaletach odbył się Miejski Jarmark Bożonarodzeniowy, który zgromadził licznych mieszkańców miasta oraz gości z okolicznych miejscowości i Witkowa w Republice Czeskiej. 

Program obfitował w atrakcje dla całych rodzin. Jedną z największych była bezpłatna karuzela wiedeńska, która przez całe popołudnie i wieczór cieszyła się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych uczestników wydarzenia.

Stoiska, rękodzieło i regionalne smaki

Podczas Miejskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Kaletach na Małym Rynku funkcjonowały liczne stoiska z rękodziełem artystycznym, świątecznymi dekoracjami, ozdobami choinkowymi oraz oryginalnymi upominkami. Dużym powodzeniem cieszyły się także regionalne produkty spożywcze oraz tradycyjne świąteczne przysmaki, które doskonale wpisywały się w bożonarodzeniowy klimat wydarzenia.

Program artystyczny dla całych rodzin

Część artystyczna jarmarku rozpoczęła się występami najmłodszych. Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach.

Jednym z najważniejszych punktów popołudniowej części wydarzenia był koncert Miejskiej Orkiestry Dętej Miasta Kalety oraz Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Kalety”, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności. Występ rozpoczął się od "Adeste Fidels", a potem zabrzmiały inne kolędy, pastorałki i bożonarodzeniowe piosenki. 

Wieczorny program jarmarku zdominowały występy na góralską nutę. 

Czytaj też: Dzieci i Mikołaj na drabinie. Strojenie choinki [FOTO]

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
Tarnowskie Góry. Czujecie już święta?
zobacz fotorelację
Tarnowskie Góry. Domagają się godnej płacy
zobacz fotorelację
Start w karierę
zobacz fotorelację
Świerklaniec. Pożar gasiły 4 zastępy strażaków
zobacz fotorelację
Tutaj buduje się najwięcej
zobacz fotorelację
Świerklaniec. Stary zamek Donnersmarcków, lata 50. XX wieku
zobacz fotorelację
Nauczycielka z Sorbony w centrum badań jądrowych
zobacz fotorelację
Tarnowskie Gór. Kto wyrzucił śmieci przy Zagórskiej?
zobacz fotorelację
Stres, chaos i walka o życie. Tak szkolą się ratownicy
zobacz fotorelację
Nasze dziewczyny zdominowały podium Miss Śląska
zobacz fotorelację