Zamknij
15:27, 25.01.2026

Do wieczora w parku w Świerklańcu trwają wydarzenia w ramach dzisiejszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednym z najciekawszych punktów programu był III Bieg w Śmiesznym Przebraniu. 

Do udziału w biegu zapisało się około 120 osób. Na starcie stanęły dzieci, młodzież oraz dorośli. Nie liczył się wynik ani tempo — najważniejsze były pomysłowe przebrania i dobra zabawa.

– Fajnie, że komuś chce się takie wydarzenie organizować i że są ludzie, którym chciało się tutaj przyjść – mówiła jedna z uczestniczek, która swój królewski strój skompletowała w second handzie.

W tłumie zawodników można było dostrzec m.in. biskupa, zakonnika, Jokera, Tic Taca (cukierek), klauna, śmierć, lekarza zadżumionych (doktor plagi) czy… kurę. Gdyby zorganizować konkurs na najpopularniejsze przebranie, bez wątpienia wygrałby banan.

Uczestnicy mieli do pokonania ok. 2 km — trasę wokół stawu w świerklanieckim parku. Kto nie mógł biec, mógł trasę po prostu przejść spacerem. Zanim zawodnicy stanęli na linii startu, wzięli udział we wspólnej rozgrzewce, którą poprowadziła Sandra Kliś.

Wpisowe z biegu zasiliło konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj także:

Duży pożar na osiedlu, studniówki, awanse nauczycieli. Podsumowanie

 

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
OSP Florian Strzybnica ma nowe władze
zobacz fotorelację
Podsumowali rok, pożegnali prezesa
zobacz fotorelację
Tarnowskie Góry, Hiszpania. Sukces naszych tancerek!
zobacz fotorelację
Tarnowskie Góry. Koszykarki ze Staszica w półfinale
zobacz fotorelację
Miniaturowe kolejki na Dworcu Kultury. Zobaczcie zdjęcia
zobacz fotorelację
Zakłady Chemiczne. Są wyniki badań. Co dalej?
zobacz fotorelację
Nakielskie damy. Co o nich wiemy?
zobacz fotorelację
Alert 24. Po co była wycinka pięknego bzu?
zobacz fotorelację
Zwierzęta w szpitalu. Dobry pomysł?
zobacz fotorelację
Świetny start naszej uczennicy i reszty ekipy z Brynka
zobacz fotorelację