Pożar składowiska odpadów w Chorzowie jest już opanowany, ale przelewanie pogorzeliska i monitorowanie sytuacji jeszcze potrwa.
W akcji gaszenia pożaru brali udział m.in. strażacy z komend w Tarnowskich Górach, Piekarach Śląskich i Lublińcu. Z całonocnej akcji wrócili dziś rano.
Zadymienie było tak duże, że nawet dyżurny tarnogórskiej komendy PSP odbierał wczoraj zgłoszenia – mieszkańcy myśleli, że pali się u nas.
Dziś Komenda Wojewódzka PSP informowała o udziale w akcji gaśniczej prawie 70 zastępów straży pożarnej (ponad 200 strażaków). Powierzchnia pożaru to ok. 6 000 m kw.
Ostatni etap pracy strażaków to przerzucanie i przelewanie pogorzeliska z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu.
Czytaj też: Strażacy gaszą duży pożar składowiska odpadów