Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Spraw bliskim radość
zanim będzie za późno!
Kup prezent
Zamknij
11:58, 27.11.2023

Mundurowi piekarskiej drogówki w dzisiejszy poranek zatrzymali 3 kierowców będących po spożyciu alkoholu.

Dzisiaj rano piekarscy policjanci prowadzili kolejną akcję "trzeźwość" skierowaną przeciwko nietrzeźwym kierowcom. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu.

„Prowadzę jestem trzeźwy” to kampania społeczna, której organizatorem jest Województwo Śląskie, Fundacja Trzeźwość im. Krzysztofa Gmyrka i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego, a partnerem merytorycznym śląska Policja. Akcja ma na celu przedstawienie zagrożeń na drodze powodowanych przez kierowców będących pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Oprócz kontroli trzeźwości policjanci wręczali breloki z hasłem „Prowadzę jestem trzeźwy” przekazane przez fundację.

Kierowcy pojazdów na tzw. "podwójnym gazie" wciąż stanowią zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. W pierwszych trzech kwartałach 2023 roku na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich policjanci przeprowadzili 28 tys. badań, ujawniając 112 kierowców, którzy prowadzili pojazdy po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości.

 

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
Rodzinna rywalizacja. Święta w kuchni
zobacz fotorelację
Artur Barciś: na scenie czułem się większy
zobacz fotorelację
Piętnastka świętuje jubileusz 35-lecia
zobacz fotorelację
Wojsko szkoli. Zajęcia dla cywilów w 5 Pułku Chemicznym
zobacz fotorelację
Pociąg specjalny przejechał przez Tarnowskie Góry
zobacz fotorelację
Powiat tarnogórski. Budowa marketu Dino
zobacz fotorelację
Urodziny członków UTW. Seniorzy świętowali w pałacu
zobacz fotorelację
Klub Górnika zaprosił na Barbórkę
zobacz fotorelację
Radzionków. Górnicza tradycja wciąż żywa
zobacz fotorelację
Górnicza tradycja znów wybrzmiała w Radzionkowie
zobacz fotorelację