Zamknij
REKLAMAAGD - porównaj ceny
18:05, 10.01.2022

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim chwali się noworocznym podarunkiem. To pamiątka związana z fundatorami nakielskiego pałacu.

Do CKŚ trafił 15-tomowy Leksykon Meyersa (wyd. 7, 1924 - 1933), podarowany ogrodnikowi Józefowi Mikule przez jednego z hrabiów Henckel von Donnersmarck.

- Dar otrzymaliśmy od spadkobierców ogrodnika. Imię hrabiego nie jest znane, ale mógł to być Łazarz V, dla którego Mikuła pracował przez wiele lat i z którym małżeństwo Mikułów łączyły bardzo dobre relacje - informują przedstawiciele CKŚ.

Renata Głuszek, specjalistka ds. promocji przypomina, że w ramach akcji „Z szuflady do gabloty” Centrum apelowało o przekazywanie w darze lub depozycie pamiątek z pałacu w Nakle Śląskim.

- Odzew był bardzo skromny, ale w ostatnim czasie coś się ruszyło, czego efektem jest nie tylko wspomniany leksykon, ale także globus i patera. Gablot mamy jeszcze kilka – zachęca potencjalnych ofiarodawców.

[ZT]34262[/ZT]

 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz