Zbiórka pieniędzy na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich była celem IX Charytatywnego Biegu Pomagamy Durś.
Bieg był w niedzielę na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich. Wystartowało w nim prawie 300 uczestników, którzy rywalizowali na dystansie 5 km biegu oraz marszu nordic walking.
Wśród biegaczy najszybszy był Marcin Respondek, a wśród biegaczek Daria Dobkowska-Szefer. Za nią były piekarzanki Joanna Tokarz i Agnieszka Wegner. Jeżeli chodzi o nordic walking, to wygrali Marian Małka i Sylwia Kasprzyk. Odbyły się również biegi dzieci.
Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Lecymy Durś, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich oraz WTZ Piekary Śląskie.