Zamknij
14:17, 10.06.2024

Zofia Woźniczka, uczennica II LO im. S. Staszica w Tarnowskich Górach, zdobyła główną nagrodę w konkursie organizowanym przez Muzeum Górnośląskie.

W tym roku odbyła się jubileuszowa, 20. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego”.

Zadaniem młodzieży z całej Polski było opisanie jednego z obrazów z Galerii Malarstwa Polskiego Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Tym razem była to akwarela "Nauka polowania z sokołem" Juliusza Kossaka.

Zofia Woźniczka, uczennica II LO im. S. Staszica, zdobyła jedną z nagród głównych - statuetkę Gęsiego Pióra. Nauczycielami prowadzącymi laureatki są Sylwia Koj i Kazimierz Sporoń. 

"Z wielką przyjemnością czytałam pracę o tak precyzyjnie, dogłębnie i – co najważniejsze – poprawnie przeprowadzonej analizie formalnej obrazu. Moje uznanie wzbudziły nawiązania do innych dziedzin wiedzy (opis i charakterystyka ras koni i psów myśliwskich), a także znajomość specyfiki i wymagań, jakie stawia artyście technika akwareli. Chciałabym podkreślić, że autorka jako jedna z niewielu tegorocznych uczestników konkursu korzystała z literatury fachowej, nie ograniczając się do informacji zamieszczanych na portalach internetowych" - podsumowała dyrektor muzeum, Iwona Mohl". 

Gala wręczenia nagród odbyła się 6 czerwca w siedzibie muzeum. Nagrodzone i wyróżnione prace dostępne są tutaj.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
OSP Florian Strzybnica ma nowe władze
zobacz fotorelację
Podsumowali rok, pożegnali prezesa
zobacz fotorelację
Tarnowskie Góry, Hiszpania. Sukces naszych tancerek!
zobacz fotorelację
Tarnowskie Góry. Koszykarki ze Staszica w półfinale
zobacz fotorelację
Miniaturowe kolejki na Dworcu Kultury. Zobaczcie zdjęcia
zobacz fotorelację
Zakłady Chemiczne. Są wyniki badań. Co dalej?
zobacz fotorelację
Nakielskie damy. Co o nich wiemy?
zobacz fotorelację
Alert 24. Po co była wycinka pięknego bzu?
zobacz fotorelację
Zwierzęta w szpitalu. Dobry pomysł?
zobacz fotorelację
Świetny start naszej uczennicy i reszty ekipy z Brynka
zobacz fotorelację