1 i 2 lipca przy Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej 1 w Miasteczku Śląskim stanie mammobus, w którym mieszkanki będą mogły wykonać bezpłatne cyfrowe badanie mammograficzne.
1 lipca badania będą w godzinach 10-17, a 2 lipca w godz. 8.30-15.30. Z programu mogą skorzystać ubezpieczone panie w wieku 45-74 lat, urodzone w latach 1952-1981, którym bezpłatne badanie przysługuje raz na dwa lata.
Rejestracja telefoniczna – tel. 32 278 88 8, od pon. do pt. w godz. 7-18. Podczas zapisu należy podać numer PESEL i numer telefonu.
Termin można również ustalić przez centralną e-rejestrację na Internetowym Koncie Pacjenta lub w aplikacji mojeIKP.
Badania zostaną wykonane w nowym mammobusie wyposażonym w cyfrowy mammograf, a zdjęcia opiszą lekarze z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach.