Zamknij
REKLAMA

Rondo zastąpiło uciażliwe skrzyżowanie i światła. Kierowcy czekali na inwestycję latami. Jak się jeździ?

20:32, 22.06.2022 | aj
Skomentuj Rondo w Szałszy. Fot. Alicja Jurasz
REKLAMA

W Szałszy rondo zastąpiło skrzyżowanie ze światłami na ul. Ziemięcickiej i ul. Tarnogórskiej (droga nr 78). Kierowcy czekali na inwestycję od kilku lat.

Rondo zostało otwarte niedawno, w połowie czerwca. Ma trzy zjazdy: w stronę Gliwic, Tarnowskich Gór i centrum logistycznego w Szałszy. Są też przejścia dla pieszych z wysepkami.

– Mamy teraz Amerykę. Mieszkańcy są bardzo zadowoleni. Przede wszystkim jest o wiele bezpieczniej, przy wzmożonym ruchu ciężarówek na skrzyżowaniu bywało groźnie – mówi sołtys Szałszy Teresa Brzęczek.

Rondo miało powstać kilka dobrych lat temu. W momencie otwarcia centrum logistycznego w okolicy wzrósł ruch samochodów, pojawiło się znacznie więcej ciężarówek. W godzinach szczytu przy skrzyżowaniu tworzyły się korki.

[FOTORELACJA]26974[/FOTORELACJA]

Inwestycję miało sfinansować MLP Group S.A., czyli inwestor odpowiedzialny za centrum logistyczne. Firma musiała się jednak porozumieć z zarządcami dróg, czyli Starostwem Powiatowym w Tarnowskich Górach i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Konieczna była też zmiana planu zagospodarowania przestrzennego przez gminę Zbrosławice. Dodatkowo, przebudowa wykraczała poza obecny teren pasa drogowego i wiązała się z procedurą przejęcia części sąsiednich działek. 

Sprawa ciągnęła się latami i wciąż nie było konkretów. W końcu październiku 2021 roku między inwestorem a zarządcą drogi, czyli GDDKiA zostało podpisane porozumienie. Dotyczyło użyczenia nieruchomości oraz trybu i warunków budowy ronda.

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JaJa

1 0

Rondo super tylko czasem ciężko zjechać z autostrady w stronę Tarnowskich gór 09:36, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%