16:24, 13.05.2023

Miłosz Bochenek z Tworoga wygrał tegoroczną, ósmą, edycję biegu Tworogowska Dycha po Trowie. Biegł z jedynką. Wylicytował numer startowy na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Biegło się przyjemnie, nie było błota, dużo piachu, trochę z górki, trochę pod górkę. Biorę udział w tym biegu od pierwszej edycji. Doceniam świetną organizację, fajnych sponsorów. Bieg odbywa się na początku maja, czasami popada, ale to tylko dodaje uroku. Tym razem było sucho, słonecznie, trochę wietrznie. W dodatku pierwszy raz wygrałem bieg w klasyfikacji open. Do tej pory kończyłem zmagania w pierwszej dziesiątce lub stawałem na podium albo w kategorii wiekowej czy wśród najlepszych mieszkańców gminy – mówił.

Liczącą 10 km trasę pokonał w czasie 38 minut i 22 sekundy.

. Drugi na mecie był Maciek Rogowski (Srebrni Biegacze, Tarnowskie Góry) z czasem 38:36, trzeci – Andrzej Świrski (Bytom) z czasem 39:25. Wśród kobiet najlepsza okazała się Ewa Bambynek (42:18), II miejsce zajęła Marzena Barwicka, III – Adriana Zemlak. W sumie wystartowało ponad 150 biegaczy, wcześniej na stadionie sportowym biegały dzieci.

Była też kategoria nordic walking. Wygrał Bogdan Cyrus ze Strzebinia (1:06:41), kolejne miejsca na podium zajęli Tomasz Sadowski z Sosnowca (1:09:32) i Jerzy Antoniak z Boruszowic (1:15:32). Wśród kobiet najlepsze były panie z Bytomia. Wygrała Małgorzata Tyrała (1:16:29), II miejsce zajęła Łucja Franciszczak (1: 17:42),III – Anna Białas (1:19:22). W sumie startowało 40 zawodników, w tym gronie wójt Tworoga Eugeniusz Gwóźdź, który ukończył rywalizację na wysokim, V miejscu.

– W Tworogowskiej Dysze po Trawie biorę udział od samego początku. Startuję po raz ósmy, siedem razy biegałem, w tym roku wybrałem kije ze względu na kontuzję. Cieszy duża frekwencja. W organizację biegu od początku zaangażowana jest grupa mieszkańców, to oddolna inicjatywa, którą wspieramy –   mówił.

Silną reprezentację niemal 30 zawodników miał klub Ikizama, w którym zawodnicy trenują brazylijskie jiu-jitsu. Prezes klubu Michał Goj mówił, że biorą udział w każdej edycji biegu Tworogowska Dycha po Trowie. – Traktujemy go jak klubową imprezę i formę odpoczynku od męczarni na macie. Wielu z nas biega i przygotowuje się do różnych biegów, półmaratonów lub maratonów – dodawał.

Tygodnik "Gwarek" był patronem medialnym imprezy.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]