Wiele osób kojarzy te charakterystyczne, opuszczone budynki blisko granic Bytomia z Piekarami Śląskimi. Jest szansa, że powstanie tam ponad setka mieszkań.
Bytomskie Mieszkania starają się o dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości ponad 33 mln zł.
Pieniądze chcą przeznaczyć na remont dwóch budynków po dawnym hotelu robotniczym przy ul. Siemianowickiej 105a i 105e w Bytomiu. Wniosek jest już w trakcie weryfikacji.
Wspomniane budynki miasto Bytom przejęło od osoby prawnej w latach 2015 - 2016.
Dotychczas udało się wyremontować i oddać mieszkańcom budynek przy ul. Siemianowickiej 105b, gdzie po gruntownej modernizacji powstały 54 mieszkania.
Pustostany przy Siemianowickiej 105a i 105e czeka taki sam zakres prac, jak ten, który został wykonany w pierwszym wyremontowanym bloku.
Do remontu jest wszystko: klatki schodowe, dach, wnętrza lokali. Budynki wymagają ocieplenia, montażu wind, instalacji centralnego ogrzewania.
Łącznie może powstać 109 mieszkań. Cała wartość projektu to prawie 41,5 mln zł.

Czytaj także:
Tarnowskie Góry. Dosyć tego marazmu w mieście
Mieszko Masłowski w Tańcu z gwiazdami. Walc z Titanica
[ZT]48892[/ZT]
[POGODA]1710240444540[/POGODA]
6 3
Wszystko wyremontować, za dotacje i unijne pieniądze. Nie może być tak, że Śląsk swoim przemysłem odbuduje cały kraj, a sam popadnie w ruinę. Wszystko się sypie, jakoś Warszawa nie widzi problemu, jednak cegły z niemieckiego mienia, które było na Śląsku, z chęcią burzyli, żeby odbudować stolicę. Teraz cała Polska i przybysze, powinni zasponsorować "cegiełkę" dla Śląska. Każde śląskie dziecko, zmuszane było do przynoszenia pieniędzy, w celu odbudowy stolicy, a 3/4 mieszkańców Śląska, stolicy jeszcze nie widzieli.
2 1
Mam pytanie czy za taką cenę opłaci się to remontować , bo to wychodzi 380 tyś. na jedno mieszkanie ?
1 0
Prawdopodobnie na budowę nowych trudniej o dotację, o ile w ogóle można otrzymać.
Zastanawiam się, czy będą już zeroemisyjne.
1 2
Hura - gorole wrócili do swoich kamienic krytych słomą a wulcoki zostawili do remontu ślązakom.
1 1
A tyś kto ?? zapewnie krojcok.
2 1
Lepiej później niż wcale.
1 0
A w Tarnowskich Górach straszą pustostany w całym centrum, władze lokalne obiecały remonty w 2022 i dalej nawet ich nie zaczęto.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwarek.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz