Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Spraw bliskim radość
zanim będzie za późno!
Kup prezent
Zamknij

Szyb Julian stanie się własnością miasta. Jakieś pomysły na zagospodarowanie terenu?

eka 11:11, 02.04.2024 Aktualizacja: 21:16, 25.10.2025
1 Zdjęcie archiwalne/ Gwarek Zdjęcie archiwalne/ Gwarek

Piekary Śląskie porozumiały się ze Spółka Restrukturyzacji Kopalń w sprawie przekazania miastu na własność szybu „Julian I”.

Wraz z szybem przekazana ma zostać przylegająca do niego działka oraz droga dojazdowa. Udało się również pozyskać środki z Unii Europejskiej w wysokości 4,2 mln zł na rewitalizację wieży wyciągowej szybu „Julian I".

Z tego miejsca chcielibyśmy zaprosić wszystkich mieszkańców miasta, by podzielili się z nami w komentarzach swoimi pomysłami, jak zrewitalizować szyb „Julian I” w Piekarach Śląskich. Czy pod szybem ma powstać muzeum, a może ma stać się wieżą widokową z postindustrialną restauracją? Skoki na bungee z szybu w Piekarach? Składamy właśnie wniosek o dofinansowanie w tej sprawie - czytamy na stronie miasta.

Czytaj także:

Autostrada A1. Tragiczny wypadek, 2 osoby zginęły, 5 w szpitalu. Nowe informacje

Trwa remont linii kolejowej w Radzionkowie

Mieszkanie do najmu za remont. Koszt to 100 tys. zł

Tarnowskie Góry, Strzybnica. 19. Zdjęcie Grupowe

Droga ekspresowa S11. Seria odmów

(eka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Ernest Ernest

0 0

Kto wybudował i kto jest właścicielem tej działki. Może ktoś podpowie.

18:05, 02.04.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwarek.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%