Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Daj bliskim chwilę,
którą zapamiętają
Kup prezent
Zamknij

Noc Nietoperzy powraca do Świerklańca

e 12:59, 17.07.2025 Aktualizacja: 21:55, 22.10.2025

Już w sobotę, 19 lipca, w zabytkowym parku w Świerklańcu znów odbędzie się nocna wyprawa śladami skrzydlatych ssaków. Po kilkuletniej przerwie powraca wydarzenie, które w 2019 roku przyciągnęło tłumy miłośników przyrody – Noc Nietoperzy.

Start wyprawy zaplanowano na godzinę 20, zakończenie około północy. Miejscem zbiórki będzie pierwszy mostek na Rowie Świerklanieckim. Organizatorzy – gmina Świerklaniec oraz Konrad Sachanowicz z inicjatywy Nietoperze Polski – zapraszają do udziału w tej wyjątkowej nocnej eskapadzie po parku. 

Program przewiduje nie tylko spacer pośród starych drzew i alejek, ale przede wszystkim bliskie spotkania z nietoperzami. Uczestnicy będą mieli okazję:

- zobaczyć, jak wygląda odłów nietoperzy do celów badawczych,

- obejrzeć niektóre z nich z bliska (złapane osobniki zostaną wypuszczone na miejscu),

- posłuchać echolokacji przy pomocy specjalistycznego detektora ultradźwięków,

- dowiedzieć się więcej o gatunkach występujących w parku – m.in. nockach, borowcach, karlikach czy mroczkach,

- uzyskać praktyczne wskazówki, jak stworzyć przyjazne środowisko dla nietoperzy w swoim ogrodzie lub na posesji.

Na wydarzenie warto zabrać latarkę oraz odpowiedni strój – w planach są także zejścia z głównych ścieżek. Organizatorzy podkreślają, że choć wydarzenie skierowane jest głównie do dorosłych i starszej młodzieży, młodsze dzieci mogą wziąć udział pod opieką dorosłych.

Czytaj także:

Radzionków. Karolinkowe potańcówki

Smutna wiadomość dla fanów kabaretu

Tarnowskie Góry. Jak się jeździ drogą po remoncie? FOTO

Tarnowskie Góry. Będzie nowy prezes inkubatora. Powiat

(e)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%