Fotorelacje

Zamknij
09:14, 18.09.2025

Mural poświęcony tragedii kobiet pohańbionych w 1945 roku i innych konfliktach zbrojnych symbolicznie odsłonięto wczoraj w Radzionkowie.

Mural ma przywracać pamięć m.in. o kobietach, które padły ofiarami gwałtów ze strony żołnierzy Armii Czerwonej.

Pomysłodawcą i inicjatorem stworzenia muralu jest stowarzyszenie STOP - Gwałtom. Powstał na ścianie budynku wielorodzinnego, przy ul. św. Wojciecha w Radzionkowie, w pobliżu Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku.

Jak informuje centrum, inicjatywa zrealizowano dzięki pracy społecznej członków i przyjaciół stowarzyszenia. W odsłonięciu muralu uczestniczyła społeczność lokalna, samorządowcy, lokalni działacze i pasjonaci historii. Spotkanie zakończył recital Barbary Lubos.

Czytaj też: Nagrody dla Centrum Dokumentacji Deportacji i dla ratowników z OSP Orzech

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
Barbie z niewinnego miasta na deskach TCK
zobacz fotorelację
Cosplay Książkowy 2, czyli działo się na scenie TCK
zobacz fotorelację
Pożar domu, 5 strażackich zastępów w akcji
zobacz fotorelację
Historyczny sukces Tarnogórzan w Koszycach
zobacz fotorelację
Dni Piekar Śl. odsłona druga. Dziś Dawid Kwiatkowski
zobacz fotorelację
Józek na ratunek. Strażacy cieszą się z nowego wozu
zobacz fotorelację
Ostatni mecz UKS Ósemka
zobacz fotorelację
Tarnowskie Góry. Absolwenci Staszica 50 lat po maturze
zobacz fotorelację
Dni Piekar Śląskich. Odsłona pierwsza
zobacz fotorelację
Powiat tarnogórski. Czołowe zderzenie na Bytomskiej
zobacz fotorelację