Zamknij
REKLAMA

Bieda i potworna choroba. Darczyńcy poszukiwani, a weekend cudów się zbliża

06:40, 19.11.2021 | esp
Skomentuj Paczkę dla jednej rodziny organizują średnio 24 osoby. Fot. Archiwum
REKLAMA

Można już wybierać rodziny, dla których będą przygotowywane świąteczne podarunki. Ruszyła tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki.

Mieszkańcom w trudnej życiowej sytuacji pomagają m.in. w Radzionkowie.

– Wszystkie 13 rodzin z naszego miasta, które zostały zakwalifikowane do programu Mądrej Pomocy w Szlachetnej Paczce, w ciągu 3 dni od opublikowania bazy rodzin znalazło swoich darczyńców – informuje Katarzyna Gaweł, liderka radzionkowskiej Szlachetnej Paczki.

Wolontariuszami z Radzionkowa najbardziej wstrząsnęła historia zmagającej się z chorobą nowotworową pani Marzeny i jej najbliższych. Małżeństwo ma dwoje dzieci – 21-letnią córkę i 7-letniego syna. 21-latka jest w 5. miesiącu ciąży.

Pani Marzena miała nowotwór piersi z przerzutami do węzłów chłonnych. Przeszła mastektomię. Jednak po dwóch latach pojawiły się przerzuty do kręgosłupa. Potrzebna była skomplikowana operacja, po której kobieta samodzielnie nie chodzi, głównie leży. Opiekuje się nią mąż, ale w związku z tym musiał zrezygnować z pracy.

Rodzina jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Po opłaceniu rachunków i zakupie najpotrzebniejszych leków pozostaje niewiele ponad 43 zł na osobę na miesiąc.

Jak zaznaczają wolontariusze Świątecznej Paczki, mimo to małżeństwo się nie poddaje, na ich twarzach ciągle widnieje uśmiech i emanuje od nich spokój. Staraj się ze wszystkich sił stworzyć dzieciom bezpieczny i kochający dom. – To cudowna rodzina, którą dotknęła skrajna bieda i potworna choroba – mówi Katarzyna Gaweł.

Bazę rodzin Szlachetnej Paczki otwarto 13 listopada – na cztery tygodnie. Darczyńcą może zostać każdy, wystarczy wejść na www.szlachetnapaczka.pl i wspólnie z bliskimi, kolegami z pracy czy szkoły przygotować paczkę dla wybranej rodziny. Paczkę dla jednej rodziny organizują średnio 24 osoby. Więcej informacji można uzyskać pod numerem infolinii 12-333-78-00, w godz. 9-20.

Rozwożenie paczek z magazynów do rodzin będzie w Weekend Cudów, 11 i 12 grudnia.

Na naszym terenie wolontariusze są nie tylko w Radzionkowie, inne bazy to: Tarnowskie Góry i Miasteczko Śląskie oraz Piekary Śląskie i okolice.

[ZT]33533[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Daj sąsiadomDaj sąsiadom

1 0

"Szlachetna Paczka" już dawno nie jest szlachetna, lecz patologiczna. Pisano o tym wiele, że system wyboru potrzebujących jest nieuczciwy.
Lepiej sprawić paczkę biednej rodzinie z sąsiedztwa, co scementuje lokalną społeczność. 21:21, 19.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

W tymW tym

0 0

Cufownym kraju co rzadzi Pis jest bieda?niemozliwe co na to poseł? 06:44, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%