Zamknij

Magnesem wyciągnął pocisk z rzeki Mała Panew. Akcja policji z Tworoga i saperów

11:32, 17.12.2024 Aktualizacja: 11:50, 17.12.2024
Magnesem wyciągnął pocisk z rzeki Mała Panew. Akcja policji z Tworoga i saperów. Fot. Policja Tarnowskie Góry Magnesem wyciągnął pocisk z rzeki Mała Panew. Akcja policji z Tworoga i saperów. Fot. Policja Tarnowskie Góry

Wczoraj policjanci z Tworoga zostali wezwani do Kolonii Ziętek (gmina Krupski Młyn), gdzie z rzeki Mała Panew wyłowiono niebezpieczne znalezisko. Policyjny pirotechnik potwierdził, że jest to pocisk artyleryjski pochodzący z czasów wojennych. Dziś przed południem saperzy z Gliwic zabezpieczyli i zneutralizowali niewybuch na poligonie.

Niebezpieczne znalezisko w Małej Panwi

Zgłoszenie o podejrzanym przedmiocie wpłynęło do dyżurnego policji w Tarnowskich Górach w poniedziałek, tuż po godzinie 11. Zgłaszający, który wyłowił przedmiot z rzeki Mała Panew w Kolonii Ziętek, natychmiast zawiadomił służby. Na miejsce wysłano patrol policji z Tworoga oraz policyjnego pirotechnika.

Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że znalezisko to pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II wojny światowej. W związku z zagrożeniem funkcjonariusze zabezpieczyli teren, uniemożliwiając dostęp osobom postronnym.

Akcja saperów z Gliwic

Dziś przed południem na miejsce przyjechał specjalistyczny patrol saperski z Gliwic. Saperzy przejęli niewybuch, przewieźli go na poligon i tam bezpiecznie zneutralizowali. Dzięki szybkiej i profesjonalnej akcji służb nie doszło do żadnego zagrożenia dla mieszkańców Kolonii Ziętek.

Apel policji o ostrożność

Policjanci po raz kolejny przypominają o zasadach bezpieczeństwa w przypadku znalezienia niewybuchów. Pod żadnym pozorem nie należy dotykać ani przemieszczać podejrzanych przedmiotów! O takich sytuacjach należy natychmiast powiadomić policję lub straż pożarną, które zabezpieczą teren i wezwą odpowiednie służby saperskie.

– Pozornie niegroźny przedmiot może stanowić śmiertelne zagrożenie. Każdy niewłaściwy ruch może spowodować eksplozję – apelują policjanci.

Kolonia Ziętek: historia wojennych pozostałości

Kolonia Ziętek, jak i wiele innych miejsc na Śląsku, była świadkiem działań wojennych podczas II wojny światowej. Do dziś mieszkańcy tych terenów natrafiają na niewybuchy – pociski, granaty czy bomby, które stanowią pozostałości po działaniach zbrojnych.

Czytaj też:

Uważajcie na siebie w parku Repeckim. Policja zabezpieczyła...

Tarnowskie Góry. Chodził po parku z wykrywaczem metali. Znalazł niewybuch

Zderzenie roweru z toyotą. Policja z Tarnowskich Gór ukarała rowerzystę

[ZT]57177[/ZT]

(WOW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%