Starsza kobieta stała na balkonie bloku, a jej zachowanie wskazywało na to, że za chwilę może dojść do tragedii. Czujność naczelnika wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy policji w Tarnowskich Górach oraz jednej z funkcjonariuszek tego wydziału pozwoliła zapobiec nieszczęściu.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed południem. W tym czasie policjanci z wydziału d/w z przestępczością gospodarczą zauważyli kobietę, która na jednym z balkonów budynku wielorodzinnego w centrum Tarnowskich Gór dziwnie się zachowywała. Wszystko wskazywało, że jest w kryzysie emocjonalnym, a jej postępowanie na balkonie ostatniego piętra wysokiego budynku może prowadzić do tragedii.
Podinsp. Dariusz Jakóbczak i asp. Mariola Pytlas powiadomili oficera dyżurnego komendy policji, który we wskazane miejsce skierował patrol. Mundurowi potwierdzili, że kobieta potrzebowała natychmiastowej pomocy. Prosto ze swojego mieszkania trafiła pod opiekę lekarzy.
Policja apeluje o to, by nie lekceważyć niepokojących sygnałów, zarówno u siebie, jak i u innych. Rozmowa, kontakt z bliskimi czy sięgnięcie po pomoc specjalisty mogą mieć ogromne znaczenie.
W sytuacjach kryzysowych warto korzystać z pomocy wykwalifikowanych specjalistów.
116 123 – Ogólnopolska Poradnia Telefoniczna dla Osób Przeżywających Kryzys Emocjonalny (czynna całodobowo)
116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (czynny całodobowo)
800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (czynny całodobowo)
800 702 222 – Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym (czynny całodobowo).
W przypadku bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia należy niezwłocznie zadzwonić pod numer alarmowy 112.
Czytaj też:
Próbował uniknąć zderzenia, ale się nie udało. Nie żyje. Kronika policyjna
Tarnowskie Góry. Koniec poszukiwań zaginionego pacjenta
[ZT]54238[/ZT]