W sobotę, 14 lutego w sali remizy odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze druhów z Ochotnicza Straż Pożarna w Kotach. Spotkanie podsumowało działalność jednostki w 2025 roku oraz wyznaczyło kierunki działań na rok 2026.
W wydarzeniu uczestniczyli druhowie, zaproszeni goście oraz przedstawiciele władz samorządowych i struktur strażackich. Wszystkie sprawozdania zostały podjęte jednogłośnie, podobnie jak absolutorium dla ustępującego zarządu.
W wyniku przeprowadzonego głosowania wybrano nowy zarząd, który ukonstytuował się w następującym składzie:
– prezes OSP – dh Joachim Soll,
– wiceprezes – dh Michał Jendrysik,
– wiceprezes, naczelnik – dh Martin Imach,
– skarbnik – dh Katarzyna Kryszkiewicz,
– sekretarz – dh Martyna Soporowska,
– gospodarz – Maciej Hoffmann,
– opiekun MDP i DDP – dh Klaudia Kaszuba.
Wybrano również komisję rewizyjną w składzie:
– przewodnicząca – dh Eliza Mrochen,
– sekretarz – dh Aneta Adamczyk,
– członek – dh Dawid Kulik.
Wyrazem uznania za wieloletnią i odpowiedzialną służbę było nadanie przez walne zebranie tytułu Członka Honorowego OSP druhom:
– dh Katarzynie Kryszkiewicz,
– dh Janowi Imachowi.
To szczególne wyróżnienie podkreśla ich wkład w rozwój jednostki oraz budowanie jej silnej pozycji w środowisku lokalnym.
W walnym zebraniu uczestniczyli goście, m.in.:
– dh Jan Ozga – członek Zarządu Głównego Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie,
– dh Leonard Górski – wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach,
– dh Stefan Paś – Komendant Gminny ZOG ZOSP RP w Tworogu,
– dh Roman Żyła – członek ZOG ZOSP RP w Tworogu,
– st. bryg. Grzegorz Twardawa – zastępca Komendanta Powiatowego Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach,
– Eugeniusz Gwóźdź – wójt Gmina Tworóg,
– Adam Wandzik – radny Rady Gminy Tworóg oraz sołtys sołectwa Koty.
Podczas zebrania zaprezentowano film podsumowujący działalność jednostki w 2025 roku. Materiał przygotowali druhowie OSP Koty.