Zamknij

Zagraniczne praktyki i szkolenia z zakresu nowych technologii

15:28, 08.10.2024 .
Skomentuj Uczniowie nie tylko zdobywali doświdczenie, praktykując w greckich firmach, ale też mieli okazję poznać kulturę i historię tego pięknego kraju. Fot. Archiwum ZSChMiO Uczniowie nie tylko zdobywali doświdczenie, praktykując w greckich firmach, ale też mieli okazję poznać kulturę i historię tego pięknego kraju. Fot. Archiwum ZSChMiO

20 września w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach odbyło się podsumowanie realizacji projektów finansowanych z Funduszy Europejskich.

Cenne praktyki w Grecji

Głównym celem projektu uczniowskiego było podniesienie kompetencji zawodowych i umiejętności praktycznych 26 uczniów, poprzez realizację zagranicznych praktyk zawodowych u greckich pracodawców.

Młodzież odbyła czterotygodniowe praktyki zawodowe w Grecji. Partnerem projektu była firma European Centre in Training for Employment, z siedzibą w Rethymno na Krecie. Wyjazd umożliwił rozwój umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim, kompetencji społecznych, organizacyjnych, a także podniesienie świadomości międzykulturowej.

Uczniowie w zawodzie technik analityk odbyli praktyki w laboratoriach w Rethymno Medical Assistance, w Central Clinic Asklepios, w przychodni Sifakaki Kleoniki, w przedsiębiorstwie Milk Quality Control Laboratories of Rethymno oraz w przedsiębiorstwie ASEAR Rethymno SA. Uczniowie w zawodzie technik ortopeda zdobywali doświadczenie w klinice ortopedycznej Antonis Papoutsidakis oraz w przychodni lekarskiej Rethymno Medical Assistance.

Uczniowie otrzymali dokument Europass oraz certyfikat potwierdzający odbycie stażu.

Projekt uczniowski pt. „Praktyki zagraniczne gwarancją europejskiego poziomu nauczania” został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) 2021-2027. Projekt był realizowany od 1.10.2023 do 30.09.2024 r., na zasadach programu Erasmus+, a dofinansowany z projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, którego beneficjentem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Dofinansowanie wyniosło 308 987,53 zł.

Nauczyciele w świecie nowych technologii

Podsumowany został również projekt „Europejska mobilność nauczycieli kluczem do sukcesu” realizowany w okresie 1.12.2023 – 30.09.2024. Miał na celu podniesienie kompetencji nauczycieli w zakresie technologii ICT i nowych technologii w procesie nauczania i edukacji, zwiększenie kompetencji językowych, społecznych, osobistych oraz zaistnienie szkoły na arenie międzynarodowej.

10 nauczycieli brało udział w 10-dniowym kursie „Making the most of new technologies, apps and social media in the classroom - Wdrażanie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz nowych technologii do procesu nauczania i edukacji” w Bolonii, zorganizowanym przez Erasmus Learning Academy.

Uczestnicy kursu zwiększyli swoją wiedzę z zakresu nowych technologii ICT i włączania ich do nauczania, poznali aplikacje, platformy internetowe, które mogą wykorzystać w swojej pracy. Nauczyciele dowiedzieli się, jak tworzyć angażujące i interaktywne treści multimedialne i prezentacje, poznali zasady nauczania na odległość oraz tworzenia bloga edukacyjnego.

Projekt został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) 2021-2027. Był realizowany na zasadach programu Erasmus+, a dofinansowany z projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”, którego beneficjentem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Dofinansowanie działań wyniosło 140 264,92 PLN.

Udział w projektach był bezpłatny. Koszty utrzymania, podróż, ubezpieczenie, kieszonkowe, wycieczki kulturowe i przejazdy lokalne pokryte zostały z budżetu projektu. Projekty były finansowane ze środków EFS+ w podziale: 82,52% środki europejskie 17,48 środki krajowe.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

 

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%