Zamknij
REKLAMA

Okulary przeciwsłoneczne – co warto wiedzieć przed ich zakupem?

12:04, 22.06.2022 | materiał partnera

W okresie letnim okulary przeciwsłoneczne stają się rozchwytywanym towarem. Można dostać je niemal wszędzie – w butikach, sieciówkach, na bazarach, a nawet w drodze na plażę. Czy jednak zakup w takich miejscach jest dobrym pomysłem? Zanim zdecydujesz się nabyć okulary przeciwsłoneczne, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. Zobacz, jakie okulary wybrać by były nie tylko pożytkiem dla Twojego stylu, ale również zdrowia.

Dlaczego zakup okularów przeciwsłonecznych powinien być przemyślany?

Wiele osób nie widzi sensu w zastanawianiu się nad tym, jakie okulary przeciwsłoneczne kupić. W końcu są dostępne niemal wszędzie i często mają bardzo niskie ceny. Wbrew pozorom, to nie zaleta, ale wada tych produktów. Kupując okulary z nieznanego źródła, nie masz żadnej gwarancji na to, że są one bezpieczne dla oczu. Niska cena nie powinna być dla nikogo zachętą, a raczej ostrzeżeniem. Decydując się na okulary słoneczne ze straganu, można oszczędzić co prawda niewielką kwotę, jednak konsekwencje dla zdrowia oczu mogą być nieodwracalne. Dlatego przed rozpoczęciem lata, czy szykując się do urlopu, warto wybrać się do sklepu optycznego lub zamówić je przez Internet od sprawdzonego dostawcy.

Dlaczego okulary słoneczne z niewiadomych źródeł to zły pomysł?

Promieniowanie UV, którego skutki są zauważalne zwłaszcza w miesiącach letnich, ma bardzo negatywny wpływ na ludzkie oko. Może być powodem dyskomfortu, rozmycia obrazu, zapalenia rogówki, a w dłuższej perspektywie prowadzić do wielu poważnych schorzeń. Z tego powodu ochrona przed słońcem to absolutna konieczność.

Dlaczego jednak okulary z bazarków czy sieciówek nie sprawdzą się w tym przypadku? Ciemny kolor szkieł ogranicza ilość światła, jakie dostaje się do oczu, co pozornie zwiększa komfort widzenia. Jednak jeśli tworzywo, z jakiego wykonane są okulary przeciwsłoneczne, nie ma filtrów UV, wówczas może ono swobodnie przenikać przez szkła i wpływać szkodliwie na narząd wzroku. Jeśli na oczy są założone okulary bez filtra, wówczas źrenice rozszerzają się jeszcze bardziej, przez co oczy są narażone na większą dawkę promieniowania. Długotrwale noszenie takich okularów może w przyszłości prowadzić do nieodwracalnych zmian, dlatego najlepiej w ogóle zrezygnować z tego typu tanich produktów.

Gdzie kupować okulary przeciwsłoneczne?

Skoro już wiesz, gdzie raczej nie znajdziesz okularów przeciwsłonecznych dobrej jakości, pora skupić się na miejscach, które mają w swojej ofercie tylko godne uwagi produkty. Jak już było wspomniane, okulary słoneczne najlepiej jest kupować w sklepach optycznych. Znajdziesz tam szkła z filtrami UV czy z polaryzacją. Co ważne, takie okulary wcale nie muszą kosztować majątku. Jeśli nie potrzebujesz oprawek od znanego projektanta, znajdziesz na rynku mnóstwo producentów, którzy oferują doskonałą jakość za przystępną cenę. Oczywiście będzie ona wyższa niż w przypadku okularów z sieciówki, jednak ich właściwości, trwałość i doskonały wygląd świetnie to rekompensują.

Warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu internetowego wOkularach, gdzie czeka ogromny wybór modeli i marek w konkurencyjnych cenach. Wysyłka jest bardzo szybka, więc nawet jeśli przypomnisz sobie o konieczności kupienia okularów kilka dni przed urlopem, nie będzie stanowiło to problemu. Największą zaletą tego sklepu jest jednak wiarygodność. To jeden z największych optycznych sklepów internetowych, więc kupując tam, masz pewność, że okulary będą oryginalne i bezpieczne dla Twoich oczu. Dlatego niezależne od tego, czy chcesz kupić okulary aviator, lenonki czy w kształcie kociego oka, postaw nie tylko na styl, ale także zdrowie oczu.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%