Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać najlepsze buty trekkingowe damskie? Poradnik

15:22, 22.06.2022 | materiał partnera

Wyprawa w góry to idealny pomysł na aktywny weekend albo wakacyjny wyjazd z rodziną i przyjaciółmi. Planując wędrówkę po szlaku, musimy jednak zadbać o odpowiednie wyposażenie. Podstawa? Dobrze dobrane buty trekkingowe. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze damskich trekkingów!

Wybieramy najlepsze buty trekkingowe damskie – co wziąć pod uwagę? Podstawowe wskazówki

Góry to niezapomniane przeżycia, malownicze widoki i aktywnie spędzony czas, który buduje kondycję, dotlenia organizm i wzmacnia mięśnie. Nic dziwnego, że trekking cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie wśród osób szukających ucieczki od zgiełku miasta i kontaktu z naturą. Przygotowując się do wyprawy, nie możemy zapomnieć jednak o tym, że na szlaku czeka na nas sporo niebezpieczeństw. Pierwsze stwarza zróżnicowane podłoże. Na szlaku przyjdzie nam wędrować podmokłym, grząskim, leśnym duktem i kamienistą ścieżką, dlatego kluczowe znaczenie ma odpowiedni dobór obuwia. Jakie powinny być dobre buty trekkingowe damskie? Przede wszystkim przyczepne i wytrzymałe. Mają zapewniać komfort wędrówki na każdym rodzaju nawierzchni, stabilnie trzymać kostkę i zabezpieczać przed urazami. Cholewka dobrych butów trekkingowych powinna być odporna na warunki zewnętrzne. Ważne też, by umożliwiała swobodny przepływ powietrza i optymalną wentylację. 

Szczególną uwagę warto zwrócić też na rozmiar. Podczas długotrwałego wysiłku, jakim niewątpliwie jest trekking, nasze stopy puchną i zwiększają swoją objętość. Dlatego zaleca się, by kupować buty trekkingowe większe o pół rozmiaru od tego, który nosimy na co dzień. Dzięki temu obuwie nie będzie obcierać i uciskać. 

Buty trekkingowe damskie na lato – jakie wybrać? Podpowiadamy

Buty trekkingowe damskie powinny być też dopasowane do pogody i warunków panujących na szlaku. W sezonie letnim największe znaczenie ma ich oddychalność. Wybierz model z cholewką z perforacjami lub specjalną technologią, która umożliwia przepływ powietrza i odprowadza wilgoć na zewnątrz. Dzięki temu będziesz cieszyć się komfortem nawet podczas wędrówki w upale. 

Dobre buty trekkingowe damskie na jesień i zimę – na jakie postawić?

A jak wybrać najlepsze buty trekkingowe damskie na zimę? Najlepiej z myślą o trudnych warunkach pogodowych. Zimowe obuwie górskie powinno być bardzo odporne na wodę, śnieg i niskie temperatury. Z tego powodu najbardziej polecane są modele z technologią typu Gore-tex – nie wchłaniają wody z zewnątrz, nie przemakają, a jednocześnie odprowadzają pot i zapewniają komfort termiczny w każdych warunkach. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%