Zamknij
REKLAMA

5 powodów, dlaczego w transporcie zużywa się dużo plastiku, a szczególnie folii do pakowania

08:06, 29.06.2022 | materiał partnera

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób możliwe jest bezpieczne dostarczenie paczki czy towaru na paletach? Z pewnością niejednokrotnie otwierałeś przesyłkę zapakowaną w plastikową kopertę lub owiniętą folią stretch. Dowiedz się, z jakich powodów to właśnie te materiały są najczęściej używane w transporcie.

Folia stretch – czym jest?

Popularnym sposobem na zabezpieczenie towarów w transporcie jest użycie folii. Jednak czym ona jest i dlaczego jest tak powszechnie używana dzisiaj? Jest to produkt o wielu zaletach i uniwersalnym zastosowaniu. Folia stretch została wynaleziona w 1898 roku, niejako w wyniku przypadku przez niemieckiego chemika Hansa von Pechmana. Jednak dopiero w 1935 opracowano jej proces produkcji, który nadal był doskonalony przez następne lata. Folia stretch to inaczej polietylenowa, gdyż do jej wytworzenia konieczne jest użycie właśnie tego surowca. Współcześnie zastosowanie takiego produktu można znaleźć w:

  • transporcie,
  • rolnictwie,
  • magazynowaniu,
  • produkcji,
  • domowym użytku.

Dzięki swoim uniwersalnym właściwościom folia stretch to jeden z takich elementów wyposażenia, których nigdy nie może zabraknąć w każdej firmie transportowej.

5 powodów, dlaczego zastosowanie folii stretch jest popularne w transporcie

Już wiesz, czym jest folia stretch, warto także dowiedzieć się, z jakich powodów jest tak chętnie używana podczas transportu.

1. W zależności od wyboru produktu, folia stretch jest transparentna i dzięki temu nie zasłania widoczności oznaczeń paczek

Jedną z ogromnych zalet, która wpływa na łatwość korzystania z folii stretch, jest możliwość wybrania bezbarwnego produktu, który pozwoli nadal na zachowanie widoczności wszelkich oznakowani. Dzięki temu dostawa produktów przebiega gładko.

2. Za pomocą folii stretch można z łatwością owinąć każdy pakunek, dzięki idealnej przyczepności

Folia stretch jest niezwykle prosta w użyciu i nie wymaga zbyt wielu narzędzi. Wystarczą nożyczki i za pomocą jej możliwe jest owinięcie paczek o różnych kształtach. Wynika to z niezwykle dobrej przyczepności. Folia stretch ściśle przylega, nawet jeśli zapakowany produkt ma ostre krawędzie.

3. Folia stretch mimo niewielkiej wagi, jest niezwykle wytrzymała

Czy próbowałeś kiedykolwiek przebić palcem kilkukrotną warstwę folii stretch? Jest to niezwykle trudne, gdyż charakteryzuje się ona wysoką wytrzymałością. Z tego powodu jest ona używana do zabezpieczania przewożonych paczek.

4. Zapobiega przedostawaniu się zapachów, dzięki czemu umożliwia transport różnych produktów

Folia stretch pozwala na zachowanie zapachów w paczce, zamiast na zewnątrz. Dzięki czemu doskonale sprawdza się w transporcie produktów spożywczych czy kosmetycznych.

5. Folia stretch chroni przed wilgocią

Podczas transportu towarów należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak wpływ na dane produkty wilgoci czy warunków atmosferycznych. Na szczęści zabezpieczenie paczek za pomocą folii stretch to skuteczny sposób na ochronę transportowanych przedmiotów.

To 5 powodów, dla których folia stretch jest tak często używana przy transporcie

Kaptury foliowe – idealne do transportu

Ciekawym rozwiązaniem, pozwalającym na efektywne i szybkie zabezpieczenie towarów są kaptury foliowe w ofercie Uniplast. Wyprodukowane są z folii termokurczliwej i można je używać w specjalnych maszynach pakujących. Ich ogromną zaletą jest możliwość zabezpieczenia nawet dużych gabarytów. Wynika to z tego, że kaptury foliowe są przycinane i następnie zgrzewanej w górnej części. Co więcej, są one na tyle trwałe, że doskonale posłużą przy transporcie materiałów budowlanych, takich jak np. cegła czy zaprawy.

Producent folii do pakowania

Na rynku nie brak ofert na folię stretch i inne rozwiązania, przydatne w transporcie. Warto jednak zdecydować się na produkty, które słyną ze swojej jakości. Dobry producent folii do pakowania, taki jak firma Uniplast wykorzystuje najnowsze technologie i ciągle dąży do zastosowania ekologicznych rozwiązań. Postaw na folię stretch i kaptury foliowe, które Cię nie zawiodą podczas transportu.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%