Zamknij
REKLAMA

Gdzie pojechać na camping? Najpiękniejsze miejsca w Europie

08:09, 29.06.2022 | materiał partnera

Każdy, kto choć raz wybrał się na wakacje na camping, potwierdzi, że to niesamowita przygoda! Spędzenie urlopu na campingu i spanie pod namiotem to możliwość przeżycia niezapomnianych wakacji, które później wspomina się latami. Czy to z rodziną czy w większym gronie znajomych, piękne wspomnienia są gwarantowane!

Chociaż kiedyś camping kojarzył nam się jedynie z polem namiotowym, obecnie to coś o wiele więcej! Coś dla siebie znajdą też ci, którzy niekoniecznie chcą spać pod namiotem. Mogą to być np. malutkie domki lub większe bungalowy. Na nowoczesnych, luksusowych campingach nie zabraknie też basenów, zjeżdżalni i innych atrakcji. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, gdzie warto wybrać się na camping w te wakacje!

Chorwacja, Włochy, Francja

Nie bez powodu naszym zdaniem to właśnie te trzy europejskie kraje mają do zaoferowania najwięcej jeśli chodzi o campingi. Przepiękne plaże i niesamowite widoki, a do tego pyszne jedzenie i gościnni mieszkańcy - to wszystko zauroczy was w Chorwacji, we Włoszech czy we Francji. Dodatkowo, do każdego z tych państw możecie spokojnie dojechać samochodem, co jest ogromnym atutem. W końcu wybierając się na camping zabieramy ze sobą wiele bagaży, więc najczęściej wybieranym środkiem transportu jest właśnie samochód. 

Każdy z tych europejskich krajów ma do zaoferowania wiele różnych campingów wzdłuż najpiękniejszych wybrzeży czy w sąsiedztwie malowniczych jezior. Możesz w trakcie wyjazdu zmieniać campingi i zwiedzić kilka różnych miejscowości, czy w przypadku dłuższego wyjazdu, nawet kilka krajów!

Miejsca dla rodzin z dziećmi

Wiele rodzin decyduje się na wyjazd na camping razem z dziećmi i nic zresztą dziwnego - dla nich również to niezapomniane przeżycie! W Europie znajdziecie bardzo wiele miejsc oferujących morze atrakcji dla najmłodszych! Przy szukaniu campingu i zakwaterowania warto uwzględnić to, czy jest to miejsce atrakcyjne dla dzieci. Niektóre campingi na swoim terenie mają fantastyczne place zabaw, baseny, a nawet zjeżdżalnie. Często też na sezon wakacyjny zatrudniani są animatorzy, którzy organizują dla dzieciaków ciekawe aktywności na całe dnie. Pakujcie zabawki do piasku, stroje kąpielowe i ruszajcie w drogę!

Jak przygotować się na wyjazd na camping?

Najlepiej przygotowania do takiego wyjazdu rozpocząć od przygotowania listy ze wszystkimi potrzebnymi rzeczami. Możecie robić to stopniowo, zacząć myśleć o tym już wcześniej i dopisywać, gdy coś wam wpadnie do głowy. Tym sposobem o niczym nie zapomnicie! Zagranicą jest nie tylko drożej, ale czasami niektóre rzeczy mogą być trudniej dostępne. 

Z pewnością wybierając się na camping warto też przemyśleć warunki pogodowe i w razie czego zabrać ze sobą cieplejsze ubrania czy kurtki przeciwdeszczowe. Dobrym pomysłem jest też dokładne sprawdzenie wszystkich informacji o campingu, na który jedziecie, o warunkach zakwaterowania, zasadach czy regulaminie. Pozwoli wam to uniknąć różnych niespodzianek, a także lepiej przygotować się do wyjazdu.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%