Zamknij
REKLAMA

Jak zaaranżować mieszkanie melomana? Pamiętaj o absorberach i dyfuzorach

12:18, 30.06.2022 | materiał partnera

Podczas urządzania wnętrz mało kto myśli o tym, jak rys architektoniczny i umeblowanie wpływają na odbiór dźwięków w pomieszczeniach. Tymczasem jest to dość istotna kwestia – nie tylko dla melomanów. Na samopoczucie w domu ma wpływ wiele czynników. W tym również odpowiednia akustyka. Zadbaj o nią z takimi akcesoriami, jak dyfuzory akustyczne oraz absorbery akustyczne. 

Dyfuzory akustyczne – optymalizacja rozpraszania dźwięku

W budowanych współcześnie domach czy mieszkaniach dużą wagę przykłada się do idealnie równoległych ścian i kątów. Oczywiście to się chwali. Z drugiej jednak strony wpływa to na akustykę, a mianowicie odbijanie się dźwięków od ścian, czyli po prostu echo. Nie bez znaczenia jest też minimalistyczny wystrój wnętrz. W efekcie dźwięk może być zniekształcony i nieprzyjemny w odbiorze. To istotne szczególnie w pomieszczeniach, które służą do odsłuchu muzyki. 

Rozwiązaniem są dyfuzory akustyczne (https://www.asound.pl/akustyka-pomieszczen/dyfuzory-akustyczne/). Co istotne – nie pochłaniają one dźwięku, lecz odpowiednio rozpraszają fale dźwiękowe. Przy tym dźwięk pozostaje jednak żywy. Wykonane są z płyty drewnopochodnej oraz sklejki. To materiały o świetnych właściwościach akustycznych. Znajdą zastosowanie nie tylko w studiach nagraniowych, ale także w prywatnych mieszkaniach – w pomieszczeniu do odsłuchu muzyki czy z kinem domowym. Jeżeli jesteś melomanem, to koniecznie pomyśl o takim rozwiązaniu, a przekonasz się, jak zmieni się jakość dźwięku i wrażenia z odsłuchu. Dyfuzory znajdziesz w sklepie https://www.asound.pl/

Absorbery akustyczne – koniec z pogłosem

Z kolei, aby zwalczyć nieprzyjemny pogłos w pomieszczeniu, powinieneś zastosować absorbery akustyczne (https://www.asound.pl/akustyka-pomieszczen/absorbery-akustyczne-szerokopasmowe/). Jak sama nazwa wskazuje – pochłaniają one dźwięki. Przeznaczone są do pomieszczeń, w których panuje duży pogłos. Taki efekt znacznie utrudnia odbiór muzyki, ale też nagrywanie. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas zamontowanie absorberów szerokopasmowych.

Za właściwości absorberów odpowiadają zastosowane materiały, a mianowicie: płyta meblową oraz płyta HDF, dopełnione wysokiej jakości wełną Isover PT80 oraz tkaniną akustyczną. 

Zastosowanie znajdą w każdym pomieszczeniu, które jest problematyczne ze względu na duży poziom pogłosu. Są niezastąpione w miejscach, gdzie nagrywane są materiały audio i wideo, ale także odsłuchiwana jest muzyka. Warto też wspomnieć o nowoczesnym designie, dzięki któremu nie tylko poprawisz akustykę, ale też dodasz wnętrzu charakteru.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%