Zamknij

Stylowe karnisze, czyli jakie? Jakie rozwiązania są na topie?

18:27, 01.04.2020 | .
Skomentuj

Stylowe karnisze do pokoju

Stylowe karnisze jako element wystroju okien pozwolą nam podkreślić piękno i elegancję wnętrza. Jednak należy zaznaczyć, że powinny być nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne. Dzięki temu zapewnimy sobie prosty montaż tych elementów, a także wygodne zawieszenie firanki lub zasłony. Jeżeli mamy wątpliwość, czy karnisze są nam potrzebne, warto zainwestować w nie już na początku. Dzięki temu oszczędzimy sobie kolejnych prac przy montażu już po zakończeniu zmiany aranżacji wnętrza. Jednak podkreślamy, że na zakup karniszy nigdy nie jest za późno.

Dodatkowo wybierając stylowe rozwiązanie, nie musimy martwić się chwilowym brakiem firany czy zasłony. Sam karnisz może być elegancką dekoracją, która dopełni aranżacje wnętrza. Jednak jak spośród tysięcy wzorów wybrać ten odpowiedni? Na początku warto zaznaczyć, że możemy je kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez internet. Jeżeli znamy wymiary okna oraz wiemy, w jakim stylu zostanie wykończone mieszkanie lub dom, bez problemu znajdziemy odpowiedni produkt. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Jakie karnisze są teraz na topie?

Jakie karnisze są teraz na topie?

Przeglądając asortyment dostępny w sklepach stacjonarnych oraz online, zobaczymy różnorodne karnisze. Warto zaznaczyć, że różnią się one: kolorem, materiałem, z jakiego zostały wykonane, zakończeniami oraz sposobem montażu. Stylowe karnisze to takie, które tworzą całość z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza. Dlatego na początku powinniśmy zwrócić uwagę na kolor, wzór i zakończenia. Dużą popularnością cieszą się karnisze apartamentowe. Wyróżniają się na tle pozostałych eleganckim kształtem, idealnymi proporcjami oraz połączeniem nowoczesności z jakością. Dzięki nim możemy przesuwać firankę na całej długości prostokątnej szyny, która została wykonana z aluminium. Bez wątpienia jest to przewaga nad tradycyjnymi rozwiązaniami, gdzie przeszkodą są wsporniki ograniczające płynność ruchów. Jeżeli zdecydujemy się na montaż sufitowy, na wsporniku możemy umieścić nawet cztery szyny. W asortymencie sklepu karnix znajdziemy białe, srebrne, brązowe oraz czarne karnisze. Jak widać, bez problemu dopasujemy je do wybranego wnętrza.

Dużym powodzeniem cieszą się również nowoczesne karnisze do ekskluzywnych wnętrz. W tym przypadku mamy do czynienia z jakością oraz pomysłowością, których efektem są minimalistyczne karnisze pasujące do każdego wnętrza. Dzięki nim podkreślimy jego elegancję, dobierając odpowiednie zakończenie. Do wyboru mamy oryginalne kształty, rzeźbienia, kule z gładzonego szkła czy też kryształowe detale. Warto również zwrócić uwagę na kolor. Karnix oferuje swoim klientom takie barwy jak: antyk mosiądz, chrom mat, antracyt czy inox. Dzięki nim nadamy oknom nowoczesny i elegancki styl.

Jak wybrać karnisze do mieszkania?

Jednak podczas wyboru stylowego karnisza powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko wzór i kolor, ale również parametry techniczne. Sprawdźmy, czy odległość między ścianą a oknem pozwoli nam na zamontowanie standardowego karnisz, a może lepszym rozwiązaniem okaże się montaż sufitowy. Dzięki niemu zyskamy również swobodę przesuwania tkaniny na całej długości drążka. Jeżeli zdecydujemy się na zawieszenie ciężkiego lub kilku materiałów, powinniśmy pomyśleć nad dodatkowym wspornikiem umieszczonym na środku. Takie rozwiązanie warto również zastosować przy montażu dłuższych drążków niż standardowe, czyli powyżej 2 metrów. W ten sposób unikniemy przeciążenia, co powoduje obniżenie firanki lub zasłony. Jeżeli chcemy zawiesić na karniszu kilka tkanin lub jeszcze nie podjęliśmy decyzji, warto kupić stylowy karnisz z dwoma, trzema, a nawet czterema torami. Dzięki temu unikniemy problemów w przyszłości. Przed zakupem zapoznajmy się z parametrami technicznymi wybranego modelu, aby mieć pewność, że możliwe jest zamontowanie nie jednej, a kilku szyn.

Jak wybrać rozmiar karnisza? Aby dowiedzieć się, który będzie odpowiedni, należy zmierzyć szerokość okna oraz dodać po obu jego stronach 10-15 cm. Jeżeli zwrócimy uwagę na wyżej wspomniane parametry, dobierając odpowiednią liczbę torów, z pewnością uda nam się podjąć właściwą decyzję.

 

(Materiał partnera)

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz