Zamknij

Materace Hilding podstawą dobrego snu

13:37, 29.05.2020 | A.R
Skomentuj

Przesypiamy ok. 30% swojego życia, warto więc zadbać o odpowiednie podłoże snu, które pozwoli nam w pełni wykorzystać dobroczynne właściwości wypoczynku. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, dobierając materac do sypialni.

Wykonany z wysoko gatunkowych materiałów

Troska o dobór wysokojakościowych materiałów jest priorytetem działań firmy Hilding. To w końcu od tego, czym wypełniony jest materac będzie zależeć komfort wypoczynku i właściwości sprzętu. 

Do produkcji rozwiązań Hilding wykorzystuje się wyselekcjonowane surowce z najwyższej półki o potwierdzonym, nieszkodliwym oddziaływaniu na zdrowie:

  • sprężyny kieszeniowe wykonane z mocnego drutu, które - dzięki umieszczeniu w osobnych, płóciennych woreczkach - pracują niezależnie od siebie i uginają się wyłącznie w miejscach nacisku. Ogólnie mówiąc, im więcej sprężyn znajduje się we wnętrzu materaca, tym bardziej wytrzymałe i wygodne będzie rozwiązanie (na ten temat przeczytasz w tekście „Czy liczba sprężyn wpływa na komfort snu?”). 

Największe zagęszczenie sprężyn cechuje materace multipocket, np. Hilding Electro i Flamenco, oraz Pocket Plus.

  • Pianki wysokoelastyczne i termoelastyczne, które - oprócz tego, że są niezwykle komfortowe - precyzyjnie uginają się pod ciężarem ciała i aktywnie dostosowują do kształtu sylwetki. Ze względu na swoje właściwości prozdrowotne i aksamitną miękkość w dotyku są niezwykle cenione jako dopełnienie materacy ortopedycznych.
  • Pianki lateksowe wytwarzane z organicznego kauczuku, o dużej ilości kanalików perforacyjnych, które zapewniają wysoką wentylację piany i wspomagają przebieg procesów termoregulacyjnych organizmu. Polecane zwłaszcza dla alergików i astmatyków.

Niektóre materace piankowe, zaraz po odpakowaniu, mogą wydzielać charakterystyczną woń chemikaliów. Zwykle świadczy to o zastosowaniu niskojakościowej pianki poliuretanowej. Efekt ten nie występuje w przypadku dobrych gatunkowo materiałów, które są wykorzystywane w produkcji materacy Hilding. Jednak nawet najlepsze rozwiązanie, przy braku zachowania zasad higieny, może z czasem zacząć brzydko pachnieć. Sprawdź, jak usunąć nieprzyjemny zapach z materaca.

O optymalnym stopniu twardości

Twardość materaca powinna być odpowiednio dopasowana do indywidualnych potrzeb użytkownika. Innego rozwiązania mogą bowiem potrzebować osoby szczupłe, innego użytkownicy z nadwagą, a jeszcze innego - seniorzy i dzieci. Materac o optymalnych właściwościach, nie za miękki, nie za twardy, będzie gwarancją komfortowego i zdrowego snu.

W ofercie Hilding znajdziesz materace zróżnicowane pod kątem twardości - miękkie, średnie, twarde i bardzo twarde. Wszystkie modele zostały dodatkowo wyposażone w innowacyjny system stref sztywności, który zapewnia wsparcie idealnie dostosowane do wymagań poszczególnych partii ciała (inne pod głową, barkami, odcinkiem lędźwiowych, a jeszcze inne pod biodrami, udami i łydkami).

Z właściwościami prozdrowotnymi

Dobry materac powinien być zaprojektowany w taki sposób, żeby nie tylko redukował już istniejące odczucia bólowe, ale także działał profilaktycznie - umożliwiał utrzymanie sylwetki w prawidłowej pozycji i promował zdrową postawę ciała.

W tym zadaniu najlepiej odnajdują się materace ortopedyczne Hilding (w tym modele Salsa, Rumba czy Zumba), które posiadają status produktu medycznego w klasie I. Rozwiązania tego typu nadają się do sypialni regularnych konsumentów, a także osób obłożnie chorych. Materace medyczne Hilding, poddane rzetelnych testom, redukują ryzyko powstawania odleżyn, a przy tym są niezwykle higieniczne.

Wysokiej klasy materace medyczne są kolejnym krokiem w dziejach rozwoju materacy i łóżek. Ewolucja jednego z najważniejszych mebli sypialnych została dobrze ujęta w artykule „Historia łóżka - jak zmieniał się sposób spania naszych przodków”.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz