Zamknij

Leasing na auto - czy warto?

09:01, 10.09.2020 A.G Aktualizacja: 09:08, 10.09.2020
Skomentuj

Kłopoty z flotą samochodów w firmie? Kolejni pracownicy potrzebować będą służbowych samochodów? Doskonałym sposobem na rozwiązanie problemu deficytu aut w naszym biznesie jest oczywiście leasing. Każdy przedsiębiorca wie, że ta usługa finansowa najlepiej nadaje się do kupna sprzętu wszelkiej maści, sprawdza się znacznie lepiej niż kredyt czy nawet pożyczka. Diabeł w tym przypadku nie tkwi w szczególe, a w… rozliczeniu podatkowym.

Leasing – podatkowe ustępstwa

Leasing samochodowy jest najczęściej wybieranym sposobem pozyskiwania nowego sprzętu przed przedsiębiorców. Mowa tu nie tylko o firmach spedycyjnych, ale i biurach czy kancelariach, które zapewnić chcą służbowe auta swoim pracownikom. Rozwiązanie to jest o tyle atrakcyjne, że pozwala na wpisanie w koszty przychodu znacznej części wydatków, jakie dany samochód generuje. Chodzi tu nie tylko o ratę leasingową czy początkową kwotę. To także późniejsze odsetki, koszty eksploatacji, a nawet kwota wykupu pojazdu. Warto jednak zwrócić uwagę, że kiedy decydujemy się na kredyt, w momencie podpisania umowy zostajemy właścicielami danego sprzętu. W przypadku leasingu cały okres trwania umowy oznacza, że właścicielami użytkowanego przez nas czy naszych pracowników auta jest leasingodawca.

Pożyczka – dlaczego warto ją rozważyć?

Leasing jest, rzecz jasna, najchętniej wybieraną metodą, jednak nie jest ona jedyną dostępną na rynku. Część przedsiębiorców decyduje się na kredyt albo pożyczkę. Zwłaszcza ta druga nie jest najgorszym rozwiązaniem, ma bowiem sporo zalet leasingu, jednocześnie czerpie nieco dobrych cech z kredytu. Sprawdzana jest bowiem zdolność kredytowa, a pożyczka, jako zobowiązanie finansowe, wpisuje się również później w naszą historię. Udziela jej jednak firma leasingowa, a nie bank. Dlatego też umowę takiego zobowiązania regulują osobne przepisy, nie obejmuje jej prawo bankowe. Pożyczka może trwać dłużej, a raty mogą być rozłożone w umówiony przez nas sposób. Każdą decyzję związaną z zobowiązaniami finansowymi warto skonsultować z wykwalifikowanymi specjalistami. Pomogą nam oni znaleźć najkorzystniejsze rozwiązania, a także doradzą, na które z nich się zdecydować.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%