Zamknij
REKLAMA

Kalendarze adwentowe - najważniejszy symbol adwentowy!

13:12, 07.12.2020 |
Skomentuj

Adwent to czas duchowego przygotowywania się do świąt Bożego Narodzenia. Przeczytaj, kiedy zaczyna się adwent w 2020 roku, do kiedy trwa i w jaki sposób umilić oczekiwanie dzieciom.

Co to jest adwent?

Teoretycznie każdy z nas wie, co to jest adwent. W praktyce jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę na przykład z tego, że samo słowo „adwent” wywodzi się z łaciny i oznacza dosłownie „przyjście”, w domyśle – przyjście Jezusa Chrystusa, pojawienie się go na świecie w ludzkiej postaci.

Adwent to czas, w którym należy przygotować się do Bożego Narodzenia – nie tyle pod kątem zakupów i kolacji, co w ujęciu duchowym. To czas wyciszenia, skupienia się na czynieniu dobra, refleksji na temat życie w religii katolickiej. Należy jednak pamiętać, że nie musi, a nawet nie powinien być to czas pokutny – to raczej okres radosnego wyczekiwania.

Kiedy zaczyna się adwent?

Adwent trwa cztery tygodnie. W 2020 roku rozpoczyna się on 29 listopada, a jego zakończenie wypada 24 grudnia, czyli w wigilię Bożego Narodzenia – w czwartek.

Kalendarze adwentowe – czy warto je kupić?

Od wielu lat nieodłącznym dla wielu rodzin elementem adwentu są kalendarze adwentowe. Kalendarz adwentowy może mieć różne postaci, ale zawsze składa się z 24 ponumerowanych okienek, drzwiczek lub pudełek, za którymi skrywają łakocie lub inne drobiazgi. Każdego dnia otwiera się tylko jedno okienko/drzwiczki, więc otwarcie ostatniego oznacza, że nadeszło już Boże Narodzenie. Dzięki temu oczekiwanie na wigilię i święta staje się naprawdę radosne i przyjemne, a dzieciom o wiele łatwiej jest w nim wytrwać.

Kalendarze adwentowe dla dzieci – rodzaje

Najbardziej popularne są klasyczne kalendarze adwentowe – czyli te zawierające słodycze. Jeśli jednak wolisz ograniczyć ilość słodkości w diecie malca albo chcesz je wyjątkowo uszczęśliwić, postaw na inne produkty. Oto tylko niektóre przykłady.

Kalendarze adwentowe Lego

Spodobają się każdemu małemu miłośnikowi klocków. W każdym takim kalendarzu znajdują się 24 upominki nawiązujące do Bożego Narodzenia.

Kalendarze adwentowe Hot Wheels

Samochodziki, plansza-droga, a nawet sanie – wszystko to ucieszy małego miłośnika pojazdów.

Kalendarze adwentowe LOL

Coś dla małych fanek serii LOL. W kalendarzu znajduje się mała laleczka oraz aż 24 akcesoria do jej stylizacji.

Kalendarze adwentowe dla dorosłych

Od kilku lat oczekiwanie na Boże Narodzenie umilają sobie również dorośli. Oto kilka przykładów produktów, które mogą ci się spodobać.

Kalendarz adwentowy ze świeczkami

Zachwycisz się nim, jeśli kochasz świeczki, a już szczególnie te o zapachach przywodzących na myśl Boże Narodzenie.

Kalendarz adwentowy z herbatami

Jeśli cenisz sobie poranne lub wieczorne chwile spokoju z kubkiem herbaty, to jest to idealny kalendarz dla ciebie. Dzięki niemu wypróbujesz 24 nowe smaki i z pewnością znajdziesz kilka ulubieńców, którzy zagoszczą w twojej kuchni na stałe.

Kalendarz z kosmetykami

Jednego dnia nowy peeling, drugiego krem, trzeciego balsam do ust, czwartek krem do rąk – jeśli na samą myśl o 24 nowych kosmetykach zaczynasz się uśmiechać, to kalendarze adwentowe z kosmetykami będą dla Ciebie najlepsze.

Najpiękniejsze kalendarze adwentowe znajdziesz na Ceneo

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie znajdziesz oryginalny kalendarz adwentowy dla dzieci lub dorosłych w niskiej cenie, to koniecznie musisz wejść na Ceneo. Przygotowaliśmy dla ciebie setki propozycji: kalendarze z kosmetykami, świeczkami, zabawkami, a także tradycyjne – ze słodyczami. Dzięki porównywarce cen szybko znajdziesz najbardziej przyjazną dla portfela ofertę, a opinie innych kupujących pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA